Сьогодні, 19 грудня, відзначається день святого Миколая.

Він також відомий як Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.

Про це написали на сайті Високий вал.

Найочікуваніший цей день для дітлахів. У день перед святом вони всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. В результаті цього вони можуть отримати солодкий подарунок – «миколайчик» або ж різку. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

Традиції

Колись у цей день господарі варили пиво, скликали гостей. А по обіді запрягали коней і з піснями та веселими вигуками їздили навколо села — «бо треба ж знати, чи слизький сніг цього року випав!»

Св. Миколай опікується воїнами, водіями і мандрівниками, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців та лучників.

В народних переказах святий Миколай боронить людей перед стихійним лихом, а найбільше на воді. Всі одеські рибалки в своїх куренях мали образ святого Миколая. Виходячи в море на промисел, рибалки завжди брали з собою образ святого чудотворця.

До дня Миколая прийнято віддавати борги. Українська приказка говорить: «Якщо ти мені не віддаси до Миколи, то вже не оддаси ніколи». Серед прикмет, що пов'язані з цим днем: великий іній — на врожай хліба. Якщо ж 19 грудня йде дощ — гарно вродить озимина. Мороз цього дня означав великий врожай хліба й городини.

Сьогодення

В незалежній Україні образ святого Миколая і традиції дарувати подарунки відроджуються. Також дедалі більше шанується традиція прояву турботи про нужденних: як у вигляді доброчинних заходів у церковних громадах, так і в світських благодійних проектах.

Цього дня деякі громадські організації проводять традиційні благодійні акції для сиріт.