Про те, які зміни очікують в майбутньому парк Шевченка, ніжинськими ЗМІ вже писано-переписано. А що маємо наразі? Журналіст «УН» побувала на місці та зробила невеличкий фоторепортаж про життя парку нинішнього. Поки що не реконструйованого.

Мабуть, розпочати потрібно з того, що оскільки раніше парк, а, точніше, деякі ділянки знаходилися в оренді (і поки що знаходяться), територію парку ніжинські комунальники не прибирали. 

КОМУНАЛЬНИКИ ПІДТРИМУЮТЬ ПОРЯДОК

Цьогоріч вперше за кілька років працівники комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» вивезли звідси опале листя, покосили високу траву. А ще – пофарбували і побілили стелу і дві колони на центральному вході, розбили біля стели клумбу (квіти перенесли з вул. Небесної сотні, де наразі відбувається реконструкція), привели до ладу і пофарбували лавки, урни.

«Ви би бачили, скільки листя вивезли звідси працівники нашого підприємства! Прибирали його не один день», — розповідає начальник підрозділу з утримання парків та скверів та озеленення територій КП «ВУКГ» Ярослав Білан.

Сказати, що попередній власник нічого не робив у парку – не зовсім правильно. Сміття тут прибирали, траву косили. Але не так ретельно, як це роблять працівники КП «ВУКГ». От, скажіть, хіба раніше можна було побачити через високу траву те, що робиться на вулиці Шевченка, за парканом? А ось тепер здалека видно, як мчать туди-сюди автівки, можна навіть розгледіти надписи на магазинах.

Так, у парку ще багато роботи – будь-який об’єкт важко відразу вивести із занедбаного стану. 30 років відбувалася руйнація парку ім. Шевченка, а територія, між іншим, складає шість гектарів. Приміром, ставок, громадська вбиральня, місце під колишнім фонтаном – це просто жахіття, яке, впевнені, зникне у процесі реконструкції парку.

Нагадаємо: згідно з проектом, тут планується побудова ротонди (ротонда – це кругла споруда, зазвичай увінчана банею – авт.) на озері в парку, наявність спортмайданчиків, фонтану, атракціонів, Колеса огляду.

«Це буде важливий і потужний проект для нашого міста», – підкреслив Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

Перші серйозні кроки до змін місцева влада вже зробила. Найголовніше – завдяки міському голові Олександру Кодолі парк повернувся у комунальну власність. Визначено переможця передпроектної візуалізації парку ім. Т. Шевченка (нагадаємо: ним стала архітектор з Полтави Ольга Завора). Наступний крок – розробка проектно-кошторисної документації.

 А поки… Маємо те, що маємо.

Кожного ранку у парку розпочинають роботу комунальники. Це саме завдяки їм у парку наразі зберігається порядок: сміття у парку дійсно майже немає, тільки де-не-де можна побачити порожню пляшку (за кожним охорону не приставиш!), та є невеличкі занедбані острівки попід парканом (нагадуємо: територія парку складає шість гектарів, прибрати все відразу неможливо). Біля лавок та урн – чистенько.

 У квітникарів КП «ВУКГ» своя робота – доглядати за клумбами. Оазісу краси, розташованому біля стели на вході, – особлива увага: квіти треба прополоти, полити, обробити від шкідників.

 ПРО ЛАВКИ ТА УРНИ – ОКРЕМИМ РЯДКОМ

Загалом в парку 21 лавка 5 видів та 12 урн, 9 з яких комунальники встановили цьогоріч. Пофарбували в різні кольори — фарби підбирали схожі на ті, що були раніше: світлий верх — темний низ.

У кожного виду лавок — свій колір. Так само і з урнами: в кожного виду — свій колір.

 «Це зроблено для того, щоб не було одноманіття, отже це — розважальний парк», — підкреслює Ярослав Білан.

БОЛЮЧА ТЕМА – ГРОМАДСЬКА ВБИРАЛЬНЯ

Не приємна, але актуальна тема – громадська вбиральня. Ще на початку літа міський голова Олександр Кодола надав доручення комунальним службам вирішити цю проблему, адже у приміщення, кажуть, не можна зайти – всередині повний безлад і розруха.

Комунальники зважили всі «за» та «проти» і поки що вирішили проблему наступним чином: КП «ВУКГ» встановило два біотуалети, КП «НВУКГ» займається їх викачкою.  На запитання журналіста «УН», як часто відбувається процес викачки, Я. Білан пояснив: «По мірі наповнюваності».

Щодо старої будівлі вбиральні, ремонт робитиме КП «Служба Єдиного Замовника».

Аби упередити злі коментарі від відвідувачів парку під даною статтею, слід зауважити: так,  ідеальною ситуацію щодо вбиральні не назвеш. Але знов-таки: поки що маємо те, що маємо. Нереально прибрати наслідки 30-літнього безладу за короткий проміжок часу. Головне – є мета, до якої треба прагнути.

 РОЗВАГИ ДІТЛАХІВ

Урочисте відкриття скейт-майданчика в парку відпочинку ім. Т. Шевченка відбулося на День міста Ніжина – 6 травня. 1 червня, в Міжнародний День захисту дітей, в урочистій обстановці відкрито Смугу перешкод «WORKOUT».

Під час прогулянки парком, 12 серпня, журналіст «УН» побачила на Смузі перешкод трьох хлопців і двох підлітків – спливають останні дні літа, тому треба скористатися цим по повній. Поруч з майданчиком, на траві, лежать три самокати.

На запитання журналіста, що саме зі встановлених обєктів найбільше до вподоби, хлопці відповіли: «Все!». Наявність самокатів говорила про те, що згодом дітлахи навідаються до скейт-майданчика. І не помилилася.

На зворотньому шляху зустріла на скейт-майданчику не тільки старих знайомих, а й чимало інших дітлахів. Глядачів – одиниці. Переважна більшість – на самокатах. Кожен намагається продемонструвати свої здібності. Ось де оселилася радість!

Але не всім до вподоби спортивні розваги. Купка підлітків облюбувала  ґанок старої будівлі та грає у карти. Не палять, не п’ють пиво, і це вже радує.

Парком гуляють молоді мами з дитячими візочками, хтось ласує морозивом. Проїхало кілька велосипедистів.

Парк живе своїм життям, а всі ми сподіваємось на зміни.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора