Проблема безпритульних тварин, останніми роками вкрай загострилася і охоплює не тільки Ніжин чи нашу країну. Згідно зі світовою статистикою 75 відсотків тварин, таких як кішки та собаки, є безпритульними.1
На жаль, в Україні тварини безправні. Вони вважаються речами, на відміну від європейських країн, у яких за чотирилапими визнаються не лише права, а й обов’язки їхніх господарів щодо їх дотримання. У європейських країнах чітко зафіксовано на рівні держави відповідальність господарів перед тваринами. Це і за жорстоке поводження, неналежний догляд, навіть за недостатність вигулу. Найбільші штрафи у Німеччині – до 25 тисяч євро, також там стягується податок на утримання собак. Річна сума його коливається в залежності від міста від 100 до 150 євро в рік на першу собаку і від 200 до 300 євро на наступні, незалежно від розмірів і породи собаки. За неприбирання на вулиці за домашнім улюбленцем теж доведеться платити. Недаремно, у всіх європейських містах, у місцях для вигулу собак, можна побачити спеціальні паперові мішечки для збору екскрементів. У Італії, окрім штрафів, є також кримінальна відповідальність. Тобто за викинутого собаку чи кота ви можете опинитися за гратами.

Проте сліпо використовувати приклад інших країн абсолютно не варто. Адже те, що на вулицях майже неможливо зустріти безпритульну тварину, має свій зворотний бік і пояснення. У багатьох іноземних містах практикується – евтаназія – безболісне усипіння тварини. Якщо за певний період чотирилапому не знаходять дім – його вбивають. Звичайно, це набагато краще, ніж отруєння, відстріл чи знущання догхантерів, але все ж це вбивство. Є ще сумніша статистика – це досліди. За різними даними, у країнах ЄС щороку використовують близько 10 млн тварин для різноманітних експериментів.

65% з цих тварин надходять в фармацевтичні компанії і концерни, які розробляють діагностичне або лабораторне обладнання.

24% тварин проходять на дослідження косметології, побутової хімії, безпеки хімічних сполук.

9% – вивчення нових лікувальних методик і дослідження.

2% – надходять в університетські клініки і лікарні для навчання майбутніх біологів, вірусологів і т.д.

Дізнатися, що переживають, яких мук зазнають тварини у наукових лабораторіях практично неможливо. Проте іноді жахлива інформація виходить назовні. Наприклад, у Німеччині ще у 2007 році проводили експеримент за участю 24 собак в Orthopaedic Clinic Markgroeningen у Штутгарті. Вивчали особливості росту кісток. Гомілку видовжували на 25%, при цьому ламали лапу, закріплювали арматуру і з 5-го дня видовжували на 0,5 мм двічі на день. Деякі тварини помирали ще під час ламання кісток… Звичайно, це було майже десять років тому. Зараз залишається лише сподіватися, що гуманна Європа знайшла альтернативні способи вивчати медицину.

Згідно останньої статистики Animal-id – проекту моніторингу чисельності безпритульних тварин у містах Україні, чисельність тварин складає: Київ – 2605, Рівне – 792, Вінниця – 1865, Львів – 595, Чернівці – 3320, Дніпро – 4958, Одеса – 1882, Запоріжжя – 2918, Херсон – 1182 а в Миколаєві – 7392.

Собаки – розумні тварини, які легко адаптуються в умовах міста. Для кращого виживання вони об’єднуються в зграї й «приватизують» певні території, які досконало вивчають. Вони знають, коли жителі виносять сміття, коли на ринках виставляють «смачні» прилавки, коли жалісливі бабусі несуть до контейнерів об’їдки.

Любов до тварин – це, звісно, чудово, тільки через тих, хто свого часу безжально викинув собак на вулицю, вони все одно залишаються холодними й голодними, розлюченими й агресивними.  Постраждалі від укусів бездомних собак громадяни в своїх судженнях радикальні – бродячих псів потрібно знищувати. Інша точка зору – створювати для бездомних тварин притулки.

Останнім часом у Ніжині з’явились так звані “добрі люди”, які вважають, що допомагають безпритульним тваринам створюючи в громадських місцях “притулки” для тварин. Ці притулки являють собою насадження з картонних коробок, ганчір’я та різного мотлоху. Безперечно, з одного боку це допомагає бездомним тваринам, а з іншого…

Про те, що йде явне порушення закону, ніхто з цих “добрих людей” не думає. Найстрашніше інше, вони наражають на небезпеку всіх перехожих що йдуть повз таких забудов, дітей, які повертаються чи йдуть до школи, людей які стоять на зупинці громадського транспорту чи йдуть до магазину. Особлива небезпека можлива коли собака може їсти чим пригостили її прямо коло своєї “будки”, а люди проходять поряд. Тварину зрозуміти легко…вона захищає своє житло, територію та здобич, що так старанно надана “добрими людьми”, а як зрозуміти вчинки таких людей…

Комунальне підприємство “Виробниче управління комунального господарства” глибоко засуджує таки вчинки людей  та застерігає не створювати такого роду небезпеку для мешканців міста. Якщо є бажання та ініціатива допомогти бездомним тваринам, то допоможіть реально, приютивши безпритульну тварину у себе вдома та піклуйтесь про неї і вона Вам віддячить своєю непідробною вірністю.

Пам’ятайте відомий вислів Антуана де Сент-Екзюпері – ” Ми відповідаємо за тих, кого приручили” ©.

6 3 4 5 2 7

Унєніж