Безперечно, собака – це найкращий друг людини. Вона вірна, розумна та добра тварина, котра, навіть в умовах бродячого способу життя зберігає ці якості.DCNWE-GXUAA2n0k

Знедолених і безпритульних тварин за даними міжнародних організацій у світі 600 мільйонів. Скільки їх в Україні, офіційної статистики немає, є лише підрахунки по окремих містах. Найбільше їх у Миколаєві – аж 7 тисяч, у столиці – понад дві з половиною тисячі. Є також безпритульні тварини і у нас у місті.

У Ніжині багато мешканців піклуються про тварин у своїх дворах, на вулицях, влаштовують невеличкі локальні «притулки», проте це не вирішує проблем, пов’язаних з безпритульними тваринами. Велика кількість містян скаржаться на собак, які спокійно розгулюють вулицями. Проте ніхто не задумується, що корінь проблеми у господарях, які не знайшли людянішого способу позбавитись від живої забавки, як викинути її на вулицю.

Ні для кого не секрет, що в нас склалася доволі складна ситуація із безпритульними собаками. Жителі, в плані вирішення питання з бродячими тваринами, розподілились умовно на два табори. Один висловлює думку щодо радикального вирішення питання (хто травить власноруч, хто натравлює своїх собак-вбивць та подібне). Зараз слід нагадати таким «любителям тварин» , що діє суворий закон з кримінальною відповідальністю та покаранням позбавлення волі на строк до 3 років. Інші люди висловлюють думку щодо побудування притулку для братів наших менших, але враховуючи всі тонкощі, утримання тварин згідно норм та законів в такому притулку буде дуже дорого коштувати. Через брак коштів на утримання безпритульних собак, втілити задум доброчинних організацій, які опікуються тваринами поки що неможливо.

Напевне давно вже відомо, що в Ніжині запроваджено програму, яка передбачає відлов тварин для стерилізації, після чого тварин випускають на волю, переважно, де вони мешкали раніше.  Такою функцією займаються працівники комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства». Стерилізацією безпритульних собак, а також вакцинацією, лікуванням та чіпуванням займається ветеринарна лікарня. На даний час такий спосіб зменшення популяції бездомних тварин прийнято як самий гуманний та дієвий не тільки у нас в Ніжині, а й по всій Україні. Для порівняння: відлов, транспортування та повернення собаки назад коштує 675 грн;  стерилізація, лікування, вакцинація та чіпування обходиться місту в 2700 грн (сума вказана приблизно, бо враховується вага тварини) за кожну собаку. Разом виходить 3375 грн., що дорівнює 2-3 пенсіям на місяць. Висновки робіть самі…

Станом на сьогодні, комунальним підприємством «ВУКГ» та ветеринарною клінікою стерилізовано вже 36 собак. Роботи тривають не тільки в цьому напрямку. Міська влада разом з нашим підприємством веде постійний пошук вірних та гуманних рішень щодо вирішення питання з нашими чотирилапими безхатьками.

КП «ВУКГ» висловлює велику вдячність нашим місцевим волонтерам, що допомагають нам в роботі по більш гуманному відлову тварини та всілякому сприянні під час всього циклу стерилізації та до повернення назад в середовище, де тварина мешкала. Разом з цим, волонтери Ніжина постійно роблять все можливе , щоб знайти нашим маленьким друзям хазяїна та рідний дім. Велика та щира Вам вдячність за це!

Мешканцям нашого міста слід пам’ятати, що тварини опиняються на вулицях в результаті людської байдужості та жорстокості. Тому проблему треба вирішувати значно раніше, ще до того, як собака опиниться в статусі «безпритульної».  А починати варто з питання, адресованого собі: «Якщо я візьму собаку додому, чи зможу я насправді поставитись до нього, як до найкращого друга?». У разі негативної відповіді – краще відкинути таку ідею, даючи шанс собаці віднайти «свого» справжнього господаря і прожити життя в статусі чотирилапого друга, а не на холодних вулицях Ніжина.

unenizh.org.ua