Народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський вніс до Парламенту законопроєкт про визнання таким, що втратив чинність, закону про функціонування української мови.

Про це народний обранець поінформував на своїй сторінці в Facebook.

Такий крок Бужанський аргументував висновками Венеціанської комісії, яка заявила, що новий закон про мову “не може знайти баланс між зміцненням української мови та захистом мовних прав меншин”.

Нардеп вважає, що закон “спрямований на дискримінацію носіїв інших мов”, в першу чергу російськомовних.

“Друзі, вніс до Парламенту законопроєкт про визнання Закону про державну мову таким, що втратив чинність. Про скасування закону про мову, якщо комусь зрозуміліше так. На базі нововиявлених обставин, зважаючи на рішення Венеціанської комісії. Ми всі прекрасно розуміємо, що нічого спільного з захистом і розвитком української мови діючий закон не має. Що закон цей спрямований на дискримінацію носіїв інших мов, у першу чергу, російської мови. Що закон цей безпосередньо завдає шкоди нашій державі, виштовхуючи наших громадян з нашого інформаційного поля в чуже. Що цей закон вбиває і принижує нашу україномовну літературу, ставлячи її в неконкурентне становище і не даючи їй рости. Це закон для тих, хто не хоче бачити Україну сильною, сучасною, багатонаціональною державою”, – написав Бужанський.

Він висловив думку, що скасування чинного закону про мову “відкриє можливість для написання дійсно вартісного документа”.

Для цього нардеп пропонує провести широку дискусію “між жителями Сходу і Заходу України, націоналістами, раціоналістами, діячами культури, представниками медіа”.

“І новий закон буде відповідати інтересам нашої країни і європейським цінностям, про які так багато говорили автори попереднього закону. І якими вони знехтували, відверто ущемивши і принизивши права неукраїномовних громадян України. Про що прямо говориться у висновках Венеціанської комісії”, – підсумував Бужанський.