Велика Вітчизняна війна залишила глибокий слід в історичній памʾяті нашого народу. Було обірвано й понівечено життя мільйонів наших співвітчизників, розстріляних і закатованих у нацистських таборах смерті, сплюндровано матеріальні та культурні цінності, духовні надбання народу. Про це написала на своїй сторінці в соціальній мережі Валентина Ільченко.

Чимало виховних і патріотичних заходів проходить цими днями у нашому місті. Всі вони приурочені 74 річниці визволення Ніжина, 73 річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників. 22 вересня у ННВК №16 «Престиж» був проведений національно-патріотичний виховний захід, приурочений Дню партизанської слави. Його організувала міська організація ветеранів на чолі з Л. Алєксєєнко та педагогічний колектив гімназії.

В актовій залі в очікуванні ветеранів та гостей зібралися учні, вчителі, батьківська громада. І ось зʾявилися ветерани-орденоносці, визволителі міста, учасники партизанського зʾєднання «За Батьківщину», командиром якого був Герой Радянського Союзу Іван Бовкун,їхні діти та онуки. На святі присутні секретар Ніжинської міської ради Валерій Сологуб, помічник народного депутата України Олександра Кодоли Тамара Михайлівна Стратілат, депутат міської ради Олександр Шалай. Серед присутніх — Крапивʾянський П.А., Чернета П.Н., Степаненко І.П. Не могли стримувати свого хвилювання виступаючі. Жива легенда партизанського руху Крапивʾянський П.А. згадав важкі воєнні дні й ночі. Хвилиною мовчання вшанували присутні памʾять про тих, хто віддав своє життя, відстоюючи свободу, хто прогнав знахабнілого загарбника з нашої землі.

Значних людських втрат зазнала Чернігівщина. В період окупації області, що тривала 750 діб, проводилися численні каральні акції щодо знищення місцевих жителів. Згідно з архівними даними за роки Великої Вітчизняної війни загинуло близько 30 тисяч цивільних громадян нашої області. «Новий порядок», запроваджений загарбниками, відрізнявся особливою жорстокістю, але навіть він не міг зупинити масового спротиву місцевого населення.

Важливу роль у боротьбі проти окупантів відіграв партизанський рух. Неможливо переоцінити внесок партизанів Чернігівщини у загальнонародну справу.

Протягом 1941 -1943рр. Велика Вітчизняна війна вогняним колесом двічі прокотилася Україною, заподіявши жахливих руйнувань і непоправних втрат. Понад півстоліття її політичні та демографічні наслідки впливали на позитивний розвиток нашого суспільства.

Відтоді минуло вже 74 роки, але ці сторінки нашої історії й досі не втратили актуальності, адже мужність і стійкість захисників Вітчизни стали запорукою перемоги нашого народу в Другій світовій війні .

У залі лунали пісні воєнних років у виконанні хору ветеранів м. Ніжина,вчителів та учнів гімназії, читали вірші сучасних поетів. Зі слізьми на очах співали ветерани пісні своєї молодості ті, на вустах із якими йшли в бій.

Чудовий, до дрібниць продуманий, витриманий у потрібній тональності захід надовго залишиться в серцях усіх присутніх.