«На жаль, у нашому районі вибори взагалі втратили зміст, коли потрібний результат можна купити. Є відпрацьована сітка людей, які роздають гроші. Є багато людей, які готові голосувати за гроші хоч за Гітлера. Треба або зробити реальною відповідальність за підкуп, або його легалізувати: поставити людей з пачками готівки біля виборчих скриньок і оголосити про початок торгів, тобто виборів. Плюс ще всякі схеми з ОВК. Планшети, коди; а в кінці так само гроші на рахунок. Давали від 200 до тисячі гривень за копію паспорта і обіцянку проголосувати», — такими враженнями після виборів поділився один з учасників подій. Про це пише у своїй статті Ольга Макуха у тижневику «Вісник Ч» №31 (1733), 1 серпня 2019 року, розміщеній на сайті gorod.cn.ua

Сітка, як ви розумієте, це не тільки для картоплі. Це така мережа, де роздають гроші за голос на виборах на підтримку потрібного кандидата. У Чернігівській області сітки були ледь не в кожному мажоритарному окрузі. Найбільшу, на десять тисяч чоловік, накрили у двісті восьмому виборчому окрузі. Вилучили списки з прізвищами, адресами і мобільними телефонами. І що? А нічого. Ось СМС-повідомлення, що розсилали після візиту поліцейських:


Були повідомлення інформагенції УНІАН: «На Чернігівщині в одномандатному виборчому окрузі №210, що включає місто Прилуки, Прилуцький, Козелецький і Бобровицький райони, троє кандидатів у народні депутати вимагають перерахунку голосів».

Залишилось безрезультатним.

Найходовішою у сітках була сума чотириста гривень.

Конкуренти добивали один одного, пристрасно бажаючи перемоги.

Той свиней розвозив, той паски, свічки, автобуси за два дні до виборів.

Платив сільським головам, директорам шкіл, членам комісії. По чотири тисячі обіцяв за 20 прихильників, записаних на аркуші паперу.

Говорять, що ІТшник із серверної на ОВК отримав 10 тисяч доларів, — розповідають місцеві.

Підкупом кандидати відбирали проценти один в одного. В результаті в чотирьох округах з шести, що є в області, перемогли слуги народу, які грошей не роздавали. Пройшли до Ради за рахунок народної любові.

У двох округах, двісті восьмому та двісті десятому, не пройшли. Депутатами стали Валерій Давиденко та Сергій Коровченко. А переможців, як відомо, не судять.