При народженні третьої й кожної наступної дитини в Чернігові пропонують надавати міську допомогу в 10 тис грн.За пропозицією Чернігівського міського голови, виконавчий комітет міської ради сьогодні погодив Програму підтримки народжуваності в м. Чернігові на 2017—2022 роки, яка передбачає виплату з міського бюджету додаткової допомоги в 10 тис грн сім’ям при народженні кожної третьої і наступної дитини.

Владислав Атрошенко:

—  Насправді збереження титульної нації на території держави, в якій вона проживає – дуже важливе питання. Я вважаю, що сьогодні значні темпи скорочення населення України є наслідком насамперед вже третього десятиліття політичної й економічної нестабільності. Проблема підсилюється ще й трудовою міграцією, тобто виїздом людей на роботу за кордон. Багато з них потім вже в Україну й не повертаються. Результат – зменшення населення. Це державне питання: Верховної Ради, Президента України, Уряду. І очевидно, що вони її чують і бачать.

Я вірю в те, що політична стабільність буде і що наша країна вийде на шлях сталого економічного розвитку – або вона взагалі не відбудеться.

А на місцевому рівні ми вже зараз можемо демонструвати цю стабільність, робити кроки до відновлення інфраструктури нашого міста. І ми в змозі також робити певні кроки для того, щоби чернігівці бачили, що міська влада не байдужа до проблеми скорочення населення. І що в межах наших можливостей ми підтримуємо, підставляємо плече тим сім’ям, які мають відповідальність, які є патріотами – які народжують трьох і більше дітей.

Якою би ця сума не була – вона є символічною. Це не кошти, достатні на те, щоби виростити дитину. Навряд чи міському бюджету було би це під силу. Але я вважаю, що ця невеличка сума, яку я пропоную закласти – 10 тис грн, – теж буде допомогою батькам.

За повідомленням Чернігівської міської ради