На черговому засіданні виконавчого комітету Ніжинської міської ради обговорили ряд важливих питань. Та все ж для більшості містян найголовнішим є питання, яке стосується встановлення плати для батьків за перебування дітей у дошкільних навчальних закладах, а саме відсоток плати від вартості харчування дитини на день.21277-0
Цьогоріч у кошторисі видатків міського бюджету на продукти харчування у дошкільних навчальних закладах запланована сума 3600,0 тис.грн. (3 млн. 600 тис.). Спираючись на неї і було прийняте рішення.
Згідно з ним, цього року плата за харчування залишиться на рівно 2016 року, а саме — 60%. Безкоштовно харчуватимуться діти-сироти,  діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах». Також звільняються від батьківської плати сім’ї, які мають 3-х і більше неповнолітніх  дітей.
Варто зауважити, плата батьків не береться за харчування дітей у санаторному дошкільному закладі для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозу (ДНЗ № 2), у спеціальних групах для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку на основі протоколів  психолого-медико-педагогічної консультації (ДНЗ № 17, 21);  з батьків, потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; за харчування дітей, батьки яких  є учасниками бойових дій у східних регіонах  України,  дітей загиблих батьків під час  воєнних дій; дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків.
  Дитячий садок, харчування
 Звільнитися від виплат за харчування можуть сім’ї, в яких сукупний дохід на кожного члена  за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом України «Про Державний бюджет України» для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. Підставою для звільнення є довідки про сукупний дохід кожного члена сім’ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, а також акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та довідки про склад сім’ї.
Запам'ятайте, батьки  сплачують  лише  за  дні  відвідування  дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала закладу (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування,  відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період (75 днів) тощо), плата  з батьків не справляється.
За матеріалами відділу інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю иконавчого комітету Нідинської міської ради