Заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук опублікував президентський законопроект, яким пропонується накладати штрафи на нардепів-кнопкодавів. 

ДжерелоFacebook-сторінка заступника голови ВР Руслана Стефанчука

Дослівно з проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України". 

Деталі: Законопроектом пропонується карати депутатів за кнопкодавство штрафом від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що станом на сьогодні становить близько 50-85 тисяч гривень.

Апарату Верховної Ради, у разі прийняття цієї ініціативи, буде доручено слідкувати за голосуванням депутатів та виявляти кнопкодавів. 

Також Стефанчук повідомив, що до регламентного комітету надіслано звернення з вимогою розібратись із ситуацією із зафіксованими фактами кнопкодавства та дати їм правову оцінку.

Що було раніше

  • 21 червня президент вніс до парламенту проект закону, яким пропонував встановити кримінальну відповідальність для нардепів-кнопкодавів. Проте 29 серпня законопроект було відкликано. 
  • Наступного дня Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до статті 81 Конституції, у якому йдеться про можливість позбавляти мандатів народних обранців у випадку неперсонального голосування. 

Нагадуємо

  • Наприкінці червня «Слуги народу» підписали меморандум, де пообіцяли скласти депутатські мандати у разі неперсонального голосування.
  • 3 вересня народний депутат-мажоритарник від «Слуги народу» Сергій Литвиненко проголосував за іншого «слугу», ймовірно Олександра Скічка. 11 вересня народна депутатка від «Слуги народу» Олена Копанчук проголосувала замість однопартійця Вячеслава Рубльова.
  • 10 вересня рух «Чесно» впіймав Олександра Ковальова, мажоритарника-самовисуванця із Донеччини, на неперсональному голосуванні. Пізніше у кулуарах парламенту Ковальов підійшов до журналістів «Чесно» із запитанням, навіщо опублікували новину про порушення ним процедури під час голосування.
  • 12 вересня під час засідання Верховної Ради депутати-кнопкодави Литвиненко та Копанчук від фракції "Слуга народу" публічно вибачались та пообіцяли передати місячну зарплату на благодійність. 

Українська правда