За 3 роки роботи СЕТАМ (системи електронних торгів арештованим майном) продали активів на 6,6 млрд грн. Середній приріст ціни по кожному лоту складав 17,8 %. Всі торги відбувалися з використанням технології Blockchain. У системі також з'явились нові напрямки: добровільний продаж, продаж прав оренди на державну землю, реалізація арештованого майна від Агентства з розшуку та менеджменту активів.

Утім іноді серед лотів державного аукціону трапляються несподівані предмети. До вашої уваги підбірка найбільш дивних речей, які торгувалися на СЕТАМ.

Пеньок

Зріз із низько спиляного дерева діаметром 41 см з міста Хорол, Полтавської області. Торги відбулися 10 вересня 2018 року. Під час аукціону ціна зі стартових 4 гривень зросла до 427 гривень, а отже приріст вартості склав 9 876 %.

Саморобний автомобіль у стилістиці постапокаліпсису

Пікап на базі «Москвича-2140», арештований через борги в майстра з Мілового, Луганської області. Однак продати його не вдалося, попри ціну всього в 5 723 гривні. До того ж, в описі лоту не вказано, чи разом з дровами продається автівка.

Палац у Карлових Варах 1752 року побудови

Чотириповерховий будинок площею майже 1000 квадратних метрів є культурною спадщиною та знаходиться на природоохоронній території чеського міста. Торги по лоту не відбулися, хоча на участь у них подалися 6 учасників. Стартова ціна будинку з 11 кімнатами, гаражем, спортзалом та «елітними погребними приміщеннями», складала 208 мільйонів гривень.

6 522 арештовані ікони

Серед них 6150 ламінованих ікон розміром 6.0 х 8.5 та 322 ікони Божої Матері «Три радості» з ДСП розміром 15 х 18 см. Стартова ціна лоту склала 10 362 гривні. Однак охочих купити святині з Луганщини не знайшлось.

Чоловічі шкарпетки. 9 шт.

Характеристика лоту: «бувші у використанні».

За шкарпетки з Шепетівки билися 5 учасників: перемогла ставка у 22 гривні 95 копійок. Приріст від стартових 9 гривень склав 155%.

Саморобні санчата

Продані, як арештоване рухоме майно боржника за 2,5 гривні 7 вересня 2018 року. Лот досі перебуває в стані оформлення акту придбання. Сподіваємося, новий власник встигне отримати санчата до зими.

Новорічні ялинки

Ялинки арештувала та виставила на продаж 5 березня 2018 року виконавча служба Кривого Рогу. Однак реалізувати майно боржника не вдалось — лот за 84 гривні не придбали.

М'яка іграшка, свинка «Пепа»

І знов арешт нерухомого майна. «Пепа» із сумним поглядом залишилася без власника.

Голови манекенів.

Лот гідний виставки сучасного мистецтва. Однак навіть за 302,4 гривні голови нікому не знадобились.

Домовина

Спершу арештовану в Черкасах домовину продати не вдалось. Однак після зниження ціни з 1125 до 750 гривень, «світло-бордову нову труну з тканевою обшивкою» купили без торгу.

Джерело: hromadske.ua