Прокурор Ніжинської окружної прокуратури Чернігівської області повідомив підозру військовослужбовцю РФ Анвару Ірісханову в жорстокому поводженні з цивільним населенням і порушенням законів та звичаїв війни.

Про це йдеться у тексті підозри.

Ірісханов — уродженець міста Хасавьюрт, РФ, служить у військовій частині 12128 з дислокацією в селі Тоцьке-4 Оренбургської області, РФ.

28 березня 2022 року, близько 9 ранку, Ірісханов та група наразі неідентифікованих росіських солдатів перебували в селі Старий Биків (Ніжинський район), на Чернігівщині. Вони прийшли до приватного господарства, де перебувало подружжя господарів та їх сусідка. Ірісханов направив автомат на мирних мешканців, змусив підійти до стіни, стати на коліна і підняти руки за голову. Погрожуючи розстрілом, Ірісханов відібрав у господині два мобільних телефони, системний блок, 100 тисяч гривень і 3 тисячі доларів.

У подальшому жінці зв’язали руки за спиною скотчем і заклеїли очі, обмотавши скотч довкола голови. Громадянку посадили в броньований автомобіль і повезли в невідомому напрямку, де допитували з приводу розташування Збройних сил України, звинувачували в шпигунстві на користь ЗСУ.

Не почувши нічого цікавого, росіяни відвезли жінку назад у село та, не розв’язуючи, не знімаючи скотчу, помістили її в погреб однією з хат, де утримували наступні два дні, без належних санітарних і температурних умов, на забезпечуючи їжею та водою. При цьому на потерпілу постійно психологічно тиснули, погрожуючи фізичним і сексуальним насильством.

Отже, Ірісханов як військовослужбовець пограбував цивільних, привласнив їх майно без воєнної необхідності, крім того, застосував фізичний і моральний примус до мирної жительки з метою отримання інформації. Такими діями Ірісханов порушив вимоги ст.ст. 31-33, 147 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року.

sudreporter.org