Чернігівці Людмилі зателефонували, буцімто її колишній чоловік взяв кредит в кілька десятків тисяч гривень і не виплачує. У документах вона – поручитель, тож гроші вимагають від неї, відповідно до судового рішення. Детальніше про аферу піде мова далі.

Чернігівці Людмилі одного дня зателефонував на роботу буцімто представник Державної виконавчої служби і повідомив, що на її робочу адресу згодом надійде лист з рішенням суду.

Людмила: «Де буде розписано, що з моєї зарплати повинні вичисляти безпосередньо відповідну суму грошей на заборгованість нібито кредиту, який взяв мій чоловік, де я виступала поручителем. Насправді я зі своїм чоловіком розлучена чотири роки і ніякої розписки про те, що він може брати якісь там кредити, я не надавала. Зацікавилась цим питанням зателефонувала йому, він сказав, що нічого не брав».

Псевдовиконавець стверджував, що кредит був взятий в суботу 9 січня 2016 року. В Інтернеті перевірила – такої кредитної спілки у Чернігові немає, є в Києві. Та ж сама ситуація і з ім’ям судді, яка нібито видала це рішення. Також підозру викликало і те, що дзвонивший весь час плутався у фактах.

Людмила: «Спочатку він називав, що 56 тисяч гривень була сума. В процесі він помиляється чи можливо забуває і називає 41 тисячу».

Звернувшись до органів юстиції, куди Людмилу направив буцімто працівник Держвиконавчої служби написати апеляційку, ситуація прояснилась: така людина тут взагалі не працює і ніякого судового провадження немає.

Людмила: «Мені сказали: «Нема ніякої справи, ніяких судових рішень немає і ми працюємо зовсім по іншій системі. Якби на вас був якийсь виконавчий лист, то або поштою, або безпосередньо вас викликали б сюди, але по телефону і по електронці, як мені говорив, ніхто не надсилав би».

Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області: «Будь-яка особа, переслідуючи якісь корисливі мотиви, може прикриватися ім’ям, назвою державної установи. Ми перевірили відповідні факти. У нас така людина не працює в органах ДВС».

Коли Людмила повідомила шахраїв, що звернулася до справжньої виконавчої служби, почались погрози. Тож цим за фактом жінка вже звернулась із заявою до поліції.

Наталія Човпило, прес-офіцер Чернігівського відділу поліції: «До чергової частини Чернігівського відділу поліції звернулась чернігівка з приводу того, в її адресу телефонують та виказують погрози. Інформація зареєстрована в журналі. За даним фактом проводиться перевірка».

В управлінні юстиції з приводу даної ситуації кажуть, у випадках порушення прав та законних інтересів державним виконавцем або людиною, що видає себе за нього, громадяни можуть звертатися безпосередньо до органів юстиції за інформацією. До того ж відомості про працівників ДВС є у відкритому доступі в Інтернеті.

Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області:
«До нас люди, які звертаються відносно незаконних дій державного виконавця, я всім рекомендую, якщо це дійсно державна виконавча служба, то звертатися у письмовому вигляді. Я буду розглядати відповідну заяву і будуть прийматися обґрунтовані законні рішення. Якщо це не стосується безпосередньо діяльності державного виконавця, а працюють якісь зацікавлені особи, то я рекомендую таким особам звертатися безпосередньо до правоохоронних органів».

В обласному управлінні юстиції повідомляють: оформлення судового стягнення – ціла процедура. Без відома боржника нічого не вирішується.

Сергій П’ятниця, начальник управління державної виконавчої служби в області: «Щоб громадяни розуміли, якщо якась невідома особа звертається до них і каже, що можливо з них якісь стягнення, вони повинні розуміти, що до них замовленою кореспонденцією приходить ця постанова про відкриття і вони вже далі знають, чи дійсно вони є боржником чи ні. Коли відкривається виконавче провадження, як боржнику так і стягувачу надсилається постанова про відкриття виконавчого провадження з ідентифікатором доступу в Інтернеті виключно до цього провадження. І ця особа, яка отримує цю постанову, може зайти в Інтернет і знайти це виконавче провадження і подивитися, які там є процесуальні документи».

Наразі в Україні єдиний орган, що виконує примусові рішення суду, – це Державна виконавча служба. З наступного року такі повноваження нададуть і приватним виконавцям. До того ж, у відкритому доступі буде Єдиний державний реєстр боржників, де людина зможе перевірити, чи є на неї відповідне стягнення.

«Сівер-центр»