Через надмірну довірливість від дій зловмисників постраждали двоє громадян.Про це пише НІЖИН СЬОГОДНІ з посиланням на ГУ НП в Чернігівській області.20135-1-678x381

По допомогу до поліції звернувся мешканець Ніжинського району, якому зателефонував чоловічий голос, представився співробітником «Ощадбанку» і повідомив про необхідність проведення певних операцій з картковим рахунком.

Нічого не підозрюючи, чоловік передав «псевдобанкіру» реквізити своєї банківської картки та SMS-коди. Після цього з рахунку потерпілого зникло 3800 гривень.

Питають по телефону термін дії картки, код безпеки на зворотному боці картки, банківські паролі з SMS? Не повідомляйте, це шахраї!

Того ж дня до поліції надійшла інформація, що на Прилуччині шахраї обдурили жительку одного з сіл. Жінка планувала придбати на Інтернет-сайті безкоштовних оголошень мопед. Сторгувавшись, покупець перерахувала продавцеві 2500 гривень завдатку, але транспортного засобу так і не отримала.

Ви замовили товар на сайті Інтернет-оголошень? Розраховуйтесь лише після його отримання! Ні в якому разі не перераховуйте завдаток, Це обман!

Інформація про події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.

pro-chernigiv.in.ua