Народний депутат України Олександр Кодола сьогодні під час Години запитань до Уряду у Верховній Раді підняв питання щодо роботи Кабінету Міністрів над зменшенням банківських ставок зокрема для заходів у сфері енергоефективності.vru_123

Як розповів народний депутат, минулого тижня українська делегація на чолі з ним при підтримці Програми розвитку ООН відвідала Латвію, де вивчала досвід цієї країни у сфері  енергоефективності.  За словами Олександра Кодоли,  значним чинником зміцнення енергоефективності цієї країни стала допомога ЄС, але й участь банківського сектору, який надає кредити на програми з енергоефективності, є також важливою.

«Ми вчора прийняли закон про Фонд енергоефективності і я вважаю, що це надзвичайно важливий крок вперед для України.  Але зараз кредити в українських банках  досі «дорогі» та недоступні для позичальників, які хочуть отримати кошти на заходи з енергоефективності. Що планується зробити, щоб кредити українських банків стали більш доступними та дешевшими для споживачів?  Чи працює Уряд разом з банківським сектором над механізмами зменшенням таких кредитних ставок або часткової компенсації відсоткової ставки? І що буде з програмою «теплих кредитів» після початку роботи Фонду енергоефективності?», — запитав депутат у Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

Відповідаючи на запитання депутата, Геннадій Зубко повідомив, що минулого тижня відбулося обговорення з представниками Приватбанку, Ощадбанку, Укргазбанку, Укрексімбанку щодо зменшення навантаження за кредитними відсоткам. Держава і міжнародні партнери готові співфінансувати відшкодування тіла кредиту (за програмою «теплих кредитів») до 50%.

 «Крім програми «теплих кредитів», інструментів Фонду енергоефективності, ми розробили для місцевого самоврядування систему програм здешевлення кредитів на енергоефективність, які вже прийняли муніципалітети», — зазначив Геннадій Зубко. Він повідомив, що минулого року працювало 216 муніципальних програм, у 2017-му —  вже  287 за різними напрямками.

За словами Віце-прем’єр-міністра на сьогодні 4 державних банки вже почали між собою конкурувати за споживача, який звертається за програмою «теплих» кредитів.

«Запустивши Фонд енергоефективності, ми зможемо розширити перелік банків, залучити банки з іноземними інвестиціями, які зможуть долучитися до програми «теплих» кредитів, і таким чином конкурувати кредитною ставкою за споживача. Хочу відмітити, що програма «теплих» кредитів буде продовжена і надалі. І в першу чергу вона буде працювати з індивідуальним сектором», — наголосив Геннадій Зубко.

 

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли