Народний депутат Надія Савченко вийшла зі складу партії «Батьківщина», але ще залишається в однойменній парламентській фракції.72d6841-timoshenko-savchenko

Про це сказав депутат Іван Крулько (фракція «Батьківщина») агентству «Інтерфакс-Україна» у вівторок.

«Вона вийшла з партії. Це сталося кілька тижнів тому, але ми не стали це розголошувати», – заявив він.

На запитання, чи залишається Савченко членом фракції «Батьківщина» у парламенті, Крулько відповів: «Так, поки що залишається».

При цьому нардеп не знає, чи розглядатиме фракція питання про поїздку Савченко до Мінська і проведення нею переговорів з лідерами т.зв. «ДНР» і «ЛНР» Олександром Захарченком і Ігорем Плотницьким.

«Я не знаю, чи буде (засідання фракції – ред.) щодо цього питання. У нас традиційно на початку пленарного тижня в понеділок проходить засідання фракції, яка розглядає порядок денний на пленарний тиждень і питання, які виносяться на погоджувальну раду», – сказав він.

«Я не виключаю, що там може виникнути обговорення цього питання… усе це стане відомим під час засідання (фракції – ред.)», – додав Крулько.

За календарним планом, найближчий пленарний тиждень ВР пройде з 20 до 23 грудня, а 19 грудня буде погоджувальна рада.

Як відомо, 12 грудня лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Савченко оголосила про створення свого політичного проекту й не погоджує із фракцією свої дії, тоді як їхні позиції розходяться.

«Я думаю, що на фракції ми обов'язково будемо мати з нею розмову», – сказала Тимошенко.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що 7 грудня Савченко таємно відвідала Мінськ, де за посередництва Федеральної служби безпеки Росії зустрілася з ватажками так званих «ДНР» та «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

Поза спинами офіційних переговорників тристоронньої контактної групи колишній політв’язень Росії Савченко та проросійські бойовики говорили про полонених.

Савченко підтвердила: «Я сиділа за столом переговорів із людьми, з якими ми стріляли одне в одного». Вона переконана у правильності своїх дій. Така зустріч, на думку нардепа, може посилити мінський формат і зробити його «більш дієвим».

Українська Правда