6 березня православні християни згадують преподобного Тимофія. У народному календарі дата отримала назву Тимофій-Весновій.

Проживав Тимофій у VIII столітті в Малій Азії.

В юності він вирішив, що ніколи не подивиться на жіноче обличчя, і жодного разу не порушив цю обітницю.

У нього був дар зцілення і виганяти злих духів.

Весновієм його назвали, бо вітри ставали набагато теплішими.

Останні роки життя святий став відлюдником, перебуваючи в безперервній молитві, мандрував по пустелям і містам. Він дожив до глибокої старості, помер в 795 році.

Традиції і звичаї дня:

Очікували, що з Тимофія повинні задути південні вітри. Якщо так і сталося, то весна прийде вчасно.

Якщо на Тимофія була сонячна погода, літні люди виходили на призьбу, грілися на сонці, вели розмови, згадували кумедні історії і казки.

Навіть якщо на Тимофія була заметіль, наші пращури не засмучувалися, тому що березень – не грудень, з ним снігу не улежатися, а морозу не вжитись. Сонце теплом осяває землю і віщує швидку відлига.

Згідно з повір’ям, весна, яка почалася на Масляну, в цей день остаточно вступала в свої права.

На початку весни стародавні слов’яни намагалися викинути усі зламані і непотрібні речі, щоб очистити житло від накопиченої негативної енергії, а себе позбавити від нещасть і бід. Господині ретельно вимітали будинки і подвір’я.

Казали, що не можна в цей день залишати справи незавершеними. У народі радили з 6 березня часто і подовгу гуляти на свіжому повітрі.Ч

Прикмети:

Починається рух соку в березах і кленах.

Весна швидко наступила — чекай ранню осінь

За Тимофієм весну дивилися – який день, така і весна. Якщо навколо дерева кромка талого снігу крута, то весна буде холодною, полога – затяжною.

Якщо вода по вулицях рано потекла, то і сіяти треба рано.

Якщо весна рання, то і осінь рано настане.

За матеріалами з відкритих джерел.