Сьогодні, 30 липня, віряни вшановують пам'ять великомучениці Марини Антіохійської.

Історія

Великомучениця Марина Антіохійська народилася в місті Антіохії, яке розташоване на території Малої Азії. Її батько був язичницьким жерцем. З самого дитинства дівчина виховувалася годувальницею, яка виховала Марину в православній вірі. Після того, як її батько дізнався, що дочка сповідує християнську віру, то відразу ж відмовився від неї.

В часи страшних гонінь християн імператором Діоклетіана Марину схопили і закрили в темній темниці. Дівчині було тоді всього 15 років. Правитель Олімврій оцінив неземну красу Марини і спробував умовити її відректися від віри в Христа. Однак великомучениця відмовилася і твердо вирішила йти до кінця. Тоді розлючений правитель наказав зрадити дівчину жорстоким тортурам. Жорстоко побиту, святу прибили цвяхами до дошки і тризубами рвали тіло. Навіть сам Олімврій не зміг дивитися на процес, тому закрив своє обличчя руками. Але свята мучениця залишалася непохитною.

Після того, як Марину закрили в темниці на ніч, вона почала благати Бога про порятунок і зцілення ран як тілесних, так і душевних. Яке ж було здивування правоохоронців, коли вранці вони виявили абсолютно здорову дівчину.

Тоді правитель вирішив зрадити тіло Марини вогню, але і це її не вбило. Після цього Олімврій наказав втопити святу. Однак коли її занурювали в воду, раптово з небес спустилася біла голубка, несучи в дзьобі золотий вінець. Узи, накладені на святу Марину, самі собою розв'язалися. Мучениця стояла в купелі Хрещення славлячи Святу Трійцю — Отця, Сина і Святого Духа. Свята Марина вийшла з купелі абсолютно здоровою, без єдиного сліду опіків. Вражений дивом народ став славити Істинного Бога, і багато хто увірував.

Розлючений правитель наказав стратити Марину і тих, хто увірував в одного Бога.

Головні традиції

Традиційно, в день важливих православних свят прийнято йти в храм на урочисту літургію. І хоча День Святої Марини не входить в число дванадесятих свят, багато християн обов'язково ставлять свічку біля ікони Марини або іншої жінки-святої.

Історія житія Великомучениці настільки вразила багатьох людей, що вони щороку приходять до церкви і згадують про святу, яка у юнацтві загинула за Христа і свою віру.

Крім того, Свята Марина Антіохійська вважається покровителькою дітей і матерів. Адже коли її піддали тортурам, їй було всього лише 15 років. І тому вона покликана захищати кожну дитину у всьому світі.

Що не можна робити в цей день

Традиційно, на православних свято забороняється займатися важкою працею. Наприклад, прибирати або робити ремонт.

Основна заборона стосується відносин з дітьми. Вважається, що 30 липня категорично забороняється лаяти або навіть підвищувати голос на дітей. По-перше, такі методи можуть зашкодити психічному здоров’ю дитини, а по-друге, це може образити Святу Марину, яка всіляко оберігає кожну дитину.