У 2019 році літнє сонцестояння припадає на вечір 21 червня. Точний час події – 18:55 (за київським часом).

Саме тоді Сонце підніметься на найвищу точку – саме тому вважається, що це найдовший день у році. Вже з 22 червня день буде поступово зменшуватись.

Дні будуть скорочуватись аж до 22 грудня. Саме тоді відбудеться зимове сонцестояння, що ознаменує найкоротший день у році.

Літнє сонцестояння відбувається тоді, коли нахил осі обертання Землі у напрямку до Сонця набуде найменшого значення.

Що таке літнє сонцестояння?

День сонцестояння ще називають сонцеворотом. В залежності від зсуву календаря, літнє сонцестояння відбувається 20 або 21 червня в Північній півкулі і 21 або 22 грудня у Південній півкулі. Саме у ті дати день найдовший – тривалість найдовшого дня становить 17 години і 33 хвилини.

Літнє сонцестояння настає тоді, коли нахил осі обертання Землі в напрямку Сонця приймає найменше значення, і сонце досягає максимально високої для спостерігача позиції. У цей день настає астрономічне літо – світлові дні стануть поступово скорочуватися, а ночі – ставати все довшими.

Що не можна робити в день літнього сонцестояння:

1. Уникайте в цей день негативних емоцій. Рекомендується не скандалити, не з'ясовувати стосунки, не бути сумним та ображеним на когось, адже ваша поведінка та внутрішній стан позначиться на вашому майбутньому. 

2. Не тікайте в цей день від сонця. Якщо день дуже спекотний, то ненадовго підставте обличчя на промені сонця та поглинайте сонячну енергію. 

3. У день літнього сонцестояння дуже велика енергетика сонця, відтак не рекомендується грати з вогнем та ігнорувати правила поведінки і безпеки, адже можете викликати гнів цієї стихії.

Що можна робити в день літнього сонцестояння: 

1. День вважається дуже сильним в енергетичному плані, тож все, що ви побажаєте собі, виповниться з великою ймовірністю, відтак будьте акуратнішими із загадуванням мрій, стежте за своїми емоціями і в жодному разі не бажайте нікому зла.

2. Будь-які ваші думки в цей день матеріалізуються. Тож будьте в гарному гуморі, мрійте, ставте цілі, плани на майбутнє. Думайте позитивно і налаштовуйте себе на краще життя. 

3. Усі бажання задумані в цей день здійснюються, тому згадайте найзаповітніші бажання та сміло думайте про них і уявляйте, що те, про що ви так довго думали вже є у вашому житті. 

4. Зустріньте цей день на сході Сонця. В цей час енергетика найбільш сприятлива для вас та вашого життя. Реалізація вашого бажання не заставить вас довго чекати. 

5. Роса в цей день володіє магічними властивостями. Зібрана вами роса дасть вам красу та молодість і збереже вашу красу надовго. 

6. Пийте в цей день багато води і вмивайте нею лице, адже вода володіє магічними властивостями: лікує хвороби та наділяє вас красою та привабливістю. 

Прикмети в день літнього сонцестояння:

Дощ, погана погода – до слабого врожаю городини.

Грім у День сонцестояння – до затяжної негоди.

Росяний ранок – буде гарний врожай.

Всипане зірками небо 21 червня – до грибного літа.

За матеріалами з відкритих джерел.

Фото – з мережі Інтернет.