Народний депутат України Олександр Кодола взяв участь у засіданні регіональної платформи Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування.

Ключова тема заходу: «Нормативно-правові аспекти діяльності об`єднаних територіальних громад в сучасних умовах. Проблемні питання реалізації повноважень органами місцевого самоврядування». У заході  взяли участь представники місцевої влади та територіальних громад Чернігівщини.

Під час виступу Олександр Кодола підняв актуальні питання щодо взаємодії органів місцевого самоврядування з народними депутатами України, реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації та перспективи розвитку місцевих громад.

На думку Олександра Кодоли, в умовах децентралізації  взаємодія громад із представниками законодавчої гілки влади набуває особливого значення. Адже це сприяє розумінню їх потреб і проблем, що потім набувають  практичних рішень у процедурі формування державного бюджету, прийняття законів і нормативних актів, а також прямих надходжень державних інвестицій у громади.

За словами народного депутата, успішними стають ті громади, які вдало розвивають власну внутрішню спроможність та поліпшують внутрішні умови, що впливають на інвестиційний клімат. Громада у відкритій дискусії може визначати бачення свого майбутнього:  який саме інвестор потрібен і які майданчики вона може запропонувати для реалізації ефективних проектів. І значну допомогу в цьому можуть надати громадські організації та благодійні фонди, які займаються розвитком громадянського суспільства та вміють залучати кошти на реалізацію корисних для суспільства  проектів.

«Як приклад, хотів би навести співпрацю з «Благодійним фондом «Успішна громада». На сьогодні фонд зумів залучити кошти Посольства Німеччини в Україні на облаштування в Ніжині інклюзивно-ресурсного центру. Також активісти  фонду навчають представників громад працювати з міжнародними донорами для залучення грантів для розвитку громад. Ними вже проведено низку тренінгів для представників ОТГ 209 виборчого округу. Крім цього, як приклад можу навести співпрацю Ніжинської міської ради із Програмою розвитку ООН в Україні.  В 2017 році наша команда запросила до Ніжина представників ПРООН, і вже в 2018 році місто підписало з ПРООН Меморандум про співпрацю для підтримки розвитку енергетичного менеджменту та створення нових інвестиційних можливостей для енергосервісних компаній (ЕСКО), спрямованих на покращення рівня енергоефективності в громадських будівлях. А це не тільки економія коштів громади, це —  якісно новий підхід до надання комунальних послуг у цілому міст», — наголосив Олександр Кодола.

Політик також звернув увагу на перспективі міжнародної співпраці, яка відкриваються перед громадами. Адже завдяки цьому є можливість вивчати досвід децентралізації в країнах Європи.

Під час проведення заходу учасники мали змогу обговорити нагальні питання, які стосуються розподілу додаткової дотації переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров`я територіальним громадам, впровадження енергозберігаючих технологій в системі теплозабезпечення комунальних установ територіальних громад та інші актуальні питання.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли