652709-30-02-300x225

Третя фаза проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується протягом 2014—2018 років. Загальний бюджет – майже 24 мільйони євро. Для участі в третій фазі були відібрані вісім районів області та два міста – Ніжин та Прилуки.

Пілотна новація третьої фази – співпраця кількох сільських громад. Загальна вартість спільних проектів – більше п’яти мільйонів гривень. Головне досягнення проекту – це не лише запровадження енергоефективних та таплозберігаючих заходів в закладах соціальної сфери, а навчання громади самостійно вирішувати проблеми на місцях. Нагадаємо, що реалізація усіх проектів відбувається шляхом співфінансування: 75% — кошти ЄС та ПРООН, 20% — місцевий бюджет, а 5% — кошти громадської організації, яку створює місцеве населення.

Наразі вже реалізовано дев’ять мікропроектів та 24 знаходяться в стадії реалізації. У 2016-році впровадять ще дев’ять мікропроектів. Крім цього запроваджуватимуть електронні інновації в місцевому управлінні – проект «Розумні міста».

Крім доступу до різноманітних послуг державних органів передбачається, що через мобільний додаток або домашній комп’ютер люди зможуть контролювати діяльність органів місцевої влади.

Для участі в проекті «Розумні міста» буде відібрано 27 міст України, кожне на впровадження електронних новацій отримає до 20 тисяч доларів. Подати заявку на участь в проекті міста зможуть найближчим часом. Запровадити «Розумні рішення» у відібраних містах планують вже в жовтні цього року.

За інформацією Сівер-центр