23 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України урядовою постановою затверджено Перелік друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі. Проект постанови, які сам Перелік, підготовлено Держкомтелерадіо відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Реформа комунальних газет: важко, але просувається

До Переліку увійшло 244 друкованих засобів масової інформації, які звернулись до Держкомтелерадіо з клопотанням про участь у першому етапі. Це, зокрема, комунальні ЗМІ з усіх областей України. Найактивніше підтримують реформування редакції Житомирської області – 17, Вінницької – 16, Запорізької – 15, Рівненської – 14. Менш активні в Закарпатті, де до першого етапу долучилась тільки одна редакція, в Донецькій – 2. Також у Переліку є 11 видань, засновниками чи співзасновниками яких були центральні органи державної влади — газети «Пенсійний кур’єр», «Ваше здоров’я», журнали «Вісник Пенсійного фонду України»», «Охорона праці», «Фінансовий контроль», «Землевпорядний вісник» тощо.

Також ще з 1 січня 2016 року місцеві ради втратили повноваження призначати або звільняти редакторів друкованих ЗМІ, співзасновниками яких вони є. Відповідні зміни внесені в Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Довідково. Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» передбачає два етапи: перший – у 2016 році, другий – 2017–2018 роки. Державні та комунальні друковані ЗМІ, які не будуть реформовані, з 2019 року ліквідуються. Трудові колективи державних та комунальних друкованих ЗМІ мають пріоритетне право у визначенні способу та термінів реформування. До 31 березня 2016 року в усіх редакціях державних та комунальних друкованих ЗМІ мають пройти збори трудових колективів, на яких визначається спосіб та терміни реформування цих ЗМІ. Міські ради, районні та обласні ради та держадміністрації на підставі рішення трудових колективів друкованих ЗМІ повинні протягом місяця з дня проведення зборів ухвалити свої рішення про вихід зі складу співзасновників друкованих ЗМІ.

cntime.cn.ua