У Чернігові на центральній площі міста приземлився вертоліт, щоб забрати генерала. Про це повідомили місцеві ЗМІ та користувачі соцмереж, які стали свідками події. Вони ж виклали відео в інтернет. Площу перед посадкою гелікоптера перекрили військові. Транспорт та пішоходів не пропускали. Згодом в регіональному медіа-центрі повідомили, що на Чернігівщині з робочим візитом перебував командувач військово-повітряних сил генерал-полковник Сергій Дроздов, який брав участь в урочистостях з нагоди 85-ї річниці з дня створення державного науково-випробувального центру Збройних сил України. І саме його і забирали з центральної площі міста. Screenshot-at-marta-10-19-59-47

Телефоном зв’язалися з Романом Юрчило, щоб він пояснив, чи це традиційна практика забирати військових генералів гелікоптером після урочистостей?

Телефоном Роман Юрчило, начальник прес-центру командування повітряних сил ЗСУ: «Дякую за запитання. Але все не зовсім так. Справа в тому, що сьогодні враховуючи той досвід ведення бойових дій на Сході нашої держави, особлива увага приділяється якісній та всебічній підготовці військових льотчиків, до адекватних дій в різних умовах повітряної обстановки, в тому числі й в густонаселених місцях, чи-то районних, чи обласних центрах. По завершенню урочистих зборів з нагоди 85-ї річниці державного науково-випробувального центру Збройних сил, пілоти успішно відпрацювали елементи посадки та злету військового гелікоптера в міській зоні. Відпрацювання елементу посадки та злету військового гелікоптера проходило з чітким дотриманням мір безпеки, які були організовані спільно з керівництвом обладміністрації міста та правоохоронними органами. Окрім того, під час цього польоту, в рамках робочої поїздки до Чернігова особисто командувачем повітряних сил генералом-полковником Сергієм Дроздом, було перевірено якість роботи наземних чергових, спостереження і радіолокаційних підрозділів. Такий досвід вже випробовувався і в зоні АТО, коли гелікоптери транспортної авіації сідали в важкодоступних місцях та забирали звідти поранених. Тобто все це робиться, щоб убезпечити безпеку з повітря».

Ілля Кива, радник міністра внутрішніх справ: «В мене таке враження, що нас громадян тримають за дурнів. Яке відпрацювання? Якщо вам потрібне відпрацювання той чи іншої ситуації, то, будь ласка, відпрацьовуйте її в зоні АТО, де це найбільш потрібно. Беріть і перевозьте поранених. Тоді ви будете і життя рятувати, і відпрацьовувати руху. Єдине, що може виправдати цей ганебний вчинок генерал-полковника, що він був важко поранений».

— Пане Романе, ми намагаємося зрозуміти, навіщо забирали генерала і для цього приземлювався навіть вертоліт?
— Мова не йде про генерал-полковника Сергія Дроздова. Мова йде про вертоліт, який виконував певні завдання, — каже Роман Юрчило. – Льотчик, знаходячись в повітрі, повинен відпрацьовувати різні елементи посадки і злети за різних умов, як повітряної обстановки, так і на різній місцевості. Власне посадка в міській зоні було одним із завдань цього пілота, який він виконав успішно.

— Але ж генерала забирали чи ні?
— Я ще раз пояснюю, командувач перевірив з повітря роботу наземних служб. Він часто це робить і не тільки на гелікоптерах, а й на літаках транспортної авіації, які літають на низьких висотах, для того, щоб можна було працювати по них наземним службам.

— Пане Романе, якщо ви говорите, що це такі навчання, чи попереджали про це містян? Щоб вони не сильно дивувалися, коли побачили військовий гелікоптер на центральній площі міста.
— В місті Чернігові раніше було авіаційне військове училище, сьогодні там знаходиться державний науковий випробувальний центр Збройних сил, раніше польоти були не рідкістю. Тому що, коли функціонувало училище, то літали літаки майже щодня. Люди просто вже відвикли. Але ж знову таки, всі ці польоти, всі ці маневри проводяться заради підготовки льотного складу, заради напрацювання досвіду роботи в міській зоні.

— Якщо генерал перевіряв роботу наземних служб, як ви повідомили, чи залишився він задоволений результатом?
— Така робота проводиться постійно. Особливо зараз, коли ведуться бойові дії на Сході нашої держави, ми повинні бути готові до будь-якої форс-мажорної ситуації з повітря в будь-якій частині нашої держави.

Ілля Кива, радник міністра внутрішніх справ:
— Як людина, яка виконала свій обов’язок на Сході нашої країни та як громадянин, я хочу порадити вам і вашому керівництву, подібні перевірки проводьте, будь ласка, в зоні антитерористичної операції. Такі випробування врятують чиєсь життя. На Сході загинуло багато хлопців, яких ми не змогли вчасно довести до госпіталів, бо не мали гелікоптерів чи не мали пального.

— На це хочу сказати, що виконання цього елементу проходило з чітким дотриманням мір безпеки, які були організовані спільно з керівництвом та поліцією, - Роман Юрчило.

Ілля Кива, радник міністра внутрішніх справ:
— Треба перевіряти і ставити під контроль пересування генералів. В першу чергу тут повинна бути мораль і громадська позиція, патріотична позиція, і треба не враховувати як твоя срака поїде, в якому комфорті, а скільки житті це буде коштувати.

http://www.gorod.cn.ua