ПриватБанк (Дніпро) приєднався до програми кредитування тепломодернізації та підвищення енергоефективності в житловому секторі України, повідомляється в прес-релізі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Угоду про співпрацю в рамках урядової програми «теплих» кредитів підписали голова Держенергоефективності Сергій Савчук та голова Приватбанку Олександр Шлапак 16 лютого 2017 року. Таким чином, кількість банків-учасників програми зросла до чотирьох: окрім Приватбанку, відповідні кредити надають Укргазбанк, Ощадбанк і Укрексимбанк (всі — Київ), повідомляє інформ-агентство «Інтерфакс».16_02_17_loans_privat

У Держенергоефективності впевнені, що участь у програмі Приватбанку посилить конкуренцію між банками, що, в свою чергу, буде сприяти зниженню вартості кредитів для домогосподарств і ОСББ, підвищення якості обслуговування учасників програми.

Загалом з початку дії програми – з жовтня 2014 року — нею скористалося понад 215 тис. домогосподарств, які залучили майже 2,8 млрд грн на утеплення житла. При цьому уряд надав 1,16 млрд грн фінансової допомоги.

У державному бюджеті України на реалізацію зазначеної програми в 2017 році виділено 432 млн грн, що майже порівну розподілені між чотирма банками-учасниками.

За даними Савчука, якщо темпи кредитування Приватбанку будуть перевищувати темпи інших банків, Держенергоефективності розгляне можливість перерозподілу лімітів між банками і збільшення фінансування програми.

Глава Приватбанку Олександр Шлапак на прес-конференції в Києві 16 лютого повідомив, що банк у зазначеній програмі, в першу чергу, орієнтований на своїх клієнтів.

—У нас близько 20 млн клієнтів, у тому числі 5,5 млн фізичних осіб, для яких вже зараз відкриті ліміти на суму близько 70 млрд грн, і 12 тис ОСББ, для яких відкриті ліміти на 3,5 млрд грн. Таким чином, як тільки програма стартує, всім цим особам будуть розіслані повідомлення про можливості , що вони можуть скористатися програмою кредитування.16_02_17_shlapak

Олександр Шлапак

ПриватБанк планує запустити програму з 20 лютого. Розраховує видати перші кредити до березня.

Вартість такого фінансування, за словами глави Приватбанку, буде варіювати від 18% до 0% річних, не буде включати якісь комісії банку. При цьому він упевнений, що більшу частину кредитів банк зможе надати за ставкою від 0% до 5-6% річних. Олександр Шлапак запевняє — програма неприбыльна.

—Саме таке амбітне завдання ми поставили перед собою. Ми не розглядає цю програму як бізнес-проект, і нічого на ній не заробимо. Учасники програми — це не бізнесмени, це — громадяни, які намагаються вирішити нагальну проблему – скоротити оплату за комунальні послуги.

Надалі банк не виключає участь і в інших державних програмах, в тому числі розглядає можливість іпотечного кредитування. Олександр Шлапак:

—Ми хочемо запропонувати дуже амбітний проект іпотечного кредитування. Це буде кредитування первинного і вторинного ринку житлового будівництва. Але нам потрібно провести переговори із забудовниками. Думаю, протягом місяця ми це питання обговоримо.

Як відомо, уряд за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію фінустанови, внаслідок чого держава отримала 100% в його капіталі.

Згідно з інформацією НБУ, на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів (220,018 млрд грн) ПриватБанк був найбільшим серед 93 діючих у країні банків.

За матеріалами news.anmkt.com.ua