Народний депутат Олександр Кодола провів брифінг у Верховній Раді України на підтримку нашої землячки наймолодшого в Україні доктора наук 29-річної Ольги Броварець.

Як зазначив депутат у своєму виступі, протягом останніх днів увага українських ЗМІ була прикута до досліджень, проведених ніжинкою, старшим науковим співробітником Інституту молекулярної біології і генетики НАН України  Ольгою Броварець.

Відкриття молодого українського вченого дає надію на прорив у лікуванні раку та багатьох інших хвороб, до яких призводять мутації ДНК. Мова йде про наукове відкриття світового рівня в сфері вивчення механізмів виникнення спонтанних точкових мутацій ДНК.

«Ольга Броварець народилась в центрі мого округу в м. Ніжині, є авторкою понад 100 наукових публікацій, науковець високого рівня та потенціалу. Працює у міждисциплінарних напрямках молекулярної біології, молекулярної фізики, квантової хімії та хімічної фізики. Попри численні пропозиції роботи з усіх провідних країн світу, як справжній патріот України, Ольга хоче бути корисною в своїй державі», — наголосив Олександр Кодола.

Також депутат звернувся за підтримкою і до керівництва Уряду України.

«Враховуючи високі досягнення в науковій галузі, підвищення авторитету української науки в світі завдяки досягненням молодого науковця, я особисто звернувся до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, аби вони посприяли створенню гідних умов роботи та продовження досліджень для Ольги Броварець, а також розглянули можливість забезпечення науковця житлом в Києві», — підкреслив народний депутат.