«Сьогодні завершилася моя каденція народного депутата України VIII скликання.
Пишаюся тим, що вдалося зробити за ці неповні 5 років. Мене немає в парламенті IX скликання.
Але я залишаюся в політиці.
Дякую тим, хто поруч!
Рухаємося далі»
, — так написав чернігівець Олександр Кодола 29 серпня, прощаючись з депутатством. Він був мажоритарником від ніжинського виборчого округу №209.

До ВР Кодола пішов з посади заступника голови Чернігівської обласної ради. Був головою обласної організації партії «Батьківщина», потім — «Народного фронту».

Минуло п’ять років у Києві. За цей час політичний ландшафт змінився, місця в облраді зайняті, партії, вважай, нема. Зі спини стирчать «тисяча ножів», встромлених під час виборчої кампанії. І що робить Кодола? Він усміхається, він сповнений оптимізму. Переконаний, що потрібен Україні і знайде своє нове місце. Дякує прихильникам, яких чимало, заспокоює: люди, не переживайте, все буде добре у кожного з нас.

Приклад, гідний наслідування. А як почуваються інші депутати-земляки, які не потрапили до ВР на другий термін?

Анна Романова, колишній зам чернігівського міського голови, пройшла до Верховної Ради по списку партії «Самопоміч», також не проливає сльози, продовжує роботу у новому статусі.

Василь Амельченко, колишній депутат по списку Радикальної партії, обмежився тим, що розмістив на своїй сторінці в інтернеті слова Олега Ляшка: «Це був особливий час — творити історію і велику справу. Наші нові перемоги попереду! Слава Україні!»

Ляшку вперше в житті нічого сказати. До парламенту не потрапив, популярність партії знизилась. Що він робитиме далі? Створить нову партію? Чи радикально оновить стару? Невідомо, але цікаво. Ляшко з тих, хто вміє переломити на свою користь будь-яку, навіть безнадійну ситуацію.

Олег Купрієнко, ще один списочник Радикальної партії, розмістив у мережі фото на фоні Капітолію, будівлі конгресу США.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №36 (1738), 5 вересня 2019 року