Вивченням прокуратурою стану дотримання земельного законодавства, установлено, що на підставі розпорядження Козелецької районної державної адміністрації від 30.03.2007 надано фізичній особі у власність земельну ділянку площею 2,00 га, орієнтовною вартістю 239 000,00 грн., для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності на території Остерської міської ради та видано державний акт на право власності на землю.

Передана у власність земельна ділянка безпосередньо межує з озером «Кругляк» (Костюков Круг) на території Остерської міської ради та частково відноситься до земель водного фонду, а саме частина земельної ділянки площею 0,2880 га. відноситься до нормативної прибережної захисної смуги навколо озера «Костюков Круг» («Кругляк»).

Чинним законодавством установлено особливий правовий режим використання земель водного фонду. Так, відповідно до ст. 59 ЗК України передбачено обмеження щодо набуття таких земель у приватну власність та встановлено можливість використання таких земель для визначених цілей на умовах оренди.

Відповідно ж до ч. 4 ст. 84 ЗК України землі водного фонду взагалі не можуть передаватись у приватну власність, крім випадків, передбачених законодавством.

У зв’язку з цим, Ніжинською місцевою прокуратурою з метою захисту інтересів держави пред’явлено позов до Козелецького районного суду Чернігівської області про визнання недійсним розпорядження Козелецької райдержадміністрації, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку.