Питання скорочення поштових відділень на Чернігівщині буде розглянуто 22 березня на засіданні профільного Комітету інформатизації та зв'язку Верховної Ради України. У засіданні планує взяти участь народний депутат України Олександр Кодола. Депутат перший на державному рівні заговорив про можливі соціальні ризики реалізації пілотного проекту Укрпошти в Чернігівській області, відповідно до якого планується скорочення поштових відділень в населених пунктах, де мешкає менше 2 тисяч жителів.

На сьогодні за ініціативи народного депутата у Верховній Раді проведено два брифінги з цього болючого для сотень тисяч жителів Чернігівської області питання. Під час останнього брифінгу 13 березня до Олександра Кодоли приєдналися представники громад, які входять до 209 виборчого округу, що також висловили рішуче невдоволення планами Укрпошти.

Окрім того Олександром Кодолою подано низку відповідних депутатських запитів до Кабінету Міністрів України та керівництва Укрпошти.

«Моя позиція — однозначна, я не можу дозволити проводити непевні соціальні експерименти над моїми земляками. Сьогодні мешканці Чернігівщини обурені, адже цей «експеримент» не тільки загрожує скороченням робочих місць, але й позбавляє сотні тисяч людей в селах можливості вчасно отримувати пенсію, кореспонденцію, пресу. Тому я буду переконувати свої колег-депутатів із Комітету інформатизації та зв'язку Верховної Ради України вплинути на керівництво «Укрпошти» і не влаштовувати експерименти над жителями області», — підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, що із 1488 сіл на території області 1269 мають менше 2 тисяч жителів. Тобто в майже в половині районів після впровадження пілотного проекту не залишиться жодного відділення поштового зв’язку, окрім як у районному центрі.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли