28 вересня, у Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка в рамках всеукраїнської презентації відбулось представлення книги «Село».

Її автор  – професор, доктор філологічних наук Микола Тимошик – уродженець Данини Ніжинського району. Він зазначив, що двотомну документально-художню оповідь «Село» писав на Чернігівщині.

На її створення пішло п’ять років.

«Це не краєзнавчий нарис, це не історія якогось одного села, це, фактично, енциклопедія українського села. Це погляд подивитись на нашу історію знизу. – зазначив автор – Я спробував подивитись на українську історію крізь призму історії наших сіл Лівобережної України і в основу взяв чернігівські архіви. В основі цих документів – архіви колишньої Ніжинської округи  – фактично третина сучасної області. Тому тут дуже багато сіл».

Також до створення двотомника залучені архіви Києва та Ніжина.

У першому томі – «Зійти з безпам’ятства», – подано широку панораму життя хліборобів та сільської інтелігенції від козацьких часів до жовтневого перевороту 1917 року.

Другий том «Трудний шлях відмосковлення» хронологічно охоплює період від 1917 до початку 70-х років ХХ століття. В ньому переосмислюється низка сфальшованих сторінок спочатку збільшовиченого, а згодом околгоспленого українського села.

Представлення  двотомника вже відбулось у Ніжині та Львові. Також презентації «Села» пройдуть у Вінниці, Черкасах, Полтаві та Чернівцях.