На весні цього року у Ніжині знімали містичний фільм «У чорній, чорній кімнаті». І вже наступної весни очікується показ фільму на великих екранах країни.

Нагадаємо, знімав фільм уродженець Ніжина, режисер Денис Соболев. Чоловік народився та виріс у Ніжині. Про те, доля розпорядилася так, що знайшов себе далеко за межами своєї Батьківщини – працює у Голівуді.

Розуміючи те, що містика в кінематографі здатна тримати глядача в напрузі до самої розв’язки історії і це один з найбільш захоплюючих жанрів, що має величезну армію прихильників, свій черговий шедевр хлопець вирішив відзняти у своєму рідному місті Ніжин.

Зйомки велися цілодобово. За клопотанням депутата міської ради Ігоря Шалая, участь у робочому процесі брало і ніжинське товариство «Пассервіс» надаючи безкоштовно транспорт для акторів і вдень і вночі.

До речі, знімався у фільмі і наш земляк – заслужений артист України Олександр Кобзар.

Цікаві факти зйомки фільму розповіла журналістам адміністратор зйомочної групи Інна Олексіївна.

Кастинг акторів проходив у Ніжинському драмтеатрі, у чому знімальній групі допоміг директор Юрій Муквич. Однією із локацій зйомки фільму була ніжинська ЗОШ №7, випускником якої являється сам режисер Денис Соболев. Учні 10-Б класу та учні молодших класів приймали участь у зйомках.

Хотілося б окремо висловити слова вдячності міському голові Анатолію Ліннику, який перший хто надав дозвіл проводити зйомки у Ніжині.

До того ж, пані Інна подякувала депутатам міської ради, які надавали допомогу під час всього періоду зйомок.

Ніжин було обрано не випадково, адже поняття «містика» тісно пов’язане з релігією і вірою в надприродні явища. Не дарма кажуть: НІЖИН – МІСТО, ДЕ ХРАМАМ ТІСНО.

Як ставиться до ідеї зйомок містичного фільму саме на локаціях у Ніжині журналісти Nizhyn News поцікавилися у міського голови Анатолій Лінника.

Як Ви вважаєте, чому саме Ніжин?

Ніжин… Земля цікавої, багатої подіями історії, оспівана митцями і поетами, овіяна переказами і легендами, якими може похвалитися не кожен населений пункт. Місто пережило багато лихоліть, але жодного разу не було зруйноване повністю. За давніми переказами та легендами, його оберігає велика кількість храмів, які захищають городян та сприяють розквіту їхніх талантів. І це не гірше за мене розуміє режисер фільму. Тож і було обрано наше місто.

Ніжин у мене асоціюється із чимось містичним, непізнаним, надприроднім. Звісно, у місті є чимало інших цікавинок: гарна історична забудова, цікаві музеї, оригінальні пам’ятники. Але церков у місті особливо багато. Куди не кинь оком, якщо ти в центральній частині міста, неодмінно побачиш позолочену браму, хрест чи вершечок дзвіниці. Мабуть саме тому Ніжин так приваблює туристів. І цей фільм – це ще один доказ того, що Ніжин вартий статусу «заповідника».
nizhynnews.com