Бюджет Ніжинської громади за перше півріччя 2022 року отримав 343 млн 116 тис грн доходів по загальному і спеціальному фондах.

Про це на засіданні виконавчого комітету розповіла начальник фінансового управління Людмила Писаренко.

Виконання плану склало 104,4%, перевиконання склало 14,5 млн грн. Ці кошти, зокрема, перенаправили на виплату зарплат бюджетникам (більше 11 млн грн), 800 тис. грн виділили на Ніжинський добровольчий загін, для забезпечення всім необхідним, 400 тис. грн виділили на допомогу сім'ям загиблих військовослужбовців. Та на інші потреби.

Читайте також: У Ніжині виділили 400 тис. грн на допомогу сім'ям загиблих Героїв

У порівнянні з першим півріччям минулого року доходи збільшились майже на 52 млн грн. На виконання плану доходів вплинули зміни до податкового та іншого законодавства щодо сплати платежів у період воєнного стану і певний період після його завершення. І ці зміни мали як позитивний, так і негативний впливи.

Зокрема, в податку на доходи фізичних осіб громада отримала в порівнянні з першим півріччям минулого року на 57,7 млн грн більше. На збільшення цих доходів вплинуло як і підвищення розміру мінімальної заробітної плати, так і збільшення відсотка зарахувань до місцевих бюджетів цього податку (на 4%).

Збільшилися надходження і від військових формувань. Зокрема, у порівнянні з минулим роком від військових формувань відрахування ПДФО збільшилося у 5,8%, або на 54 млн грн.

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram

Зменшилися надходження від єдиного податку у зв'язку зі звільненням підприємців 1 і 2 групи з березня місяці від сплати цього платежу. Однак збільшилась кількість підприємців 3 групи у зв'язку з тим, що відмінились обмеження по обсягу доходу і кількості найнятих працівників.

У той же час, відрахування від ПДФО заробітної плати платників бюджетної сфери, суб'єктів господарювання зменшилися на 20%.

По решті платежів надходження в порівнянні з минулим роком теж зменшилися.

Підсумовуючи, можна сказати, що за результатами першого півріччя за рахунок бюджетних установ і ЗСУ (ПДФО) є навіть збільшення доходів у бюджеті Ніжина. Але є зменшення реального сектору економіки, тобто суб'єктів господарювання та приватних підприємців, які виїхали, або взагалі припинили свою діяльність.

uezd.com.ua