В Ніжині жваво обговорювали тему незаконної вирубки дерев в регіональному ландшафтному парку «Ніжинський». А спонукало районну владу підняти дане питання стаття, під назвою “Тотальна вирубка дерев у ландшафтному парку, що на Ніжинщині”, яка нещодавно вийшла на одному із місцевих сайтів та в місцевій газеті.

В статті йшлося про те, що на території парку вирубують масово «живі» дерева не маючи для цього жодних підстав. Як зазначили самі журналісти видання, дана стаття не є звинувачувальною, а лише несе інформаційних характер. При написанні статті журналісти керувалися фотографіями зрубаних дерев, які ніби то, за словами власника даних фотографій, зроблені саме в цьому парку. Інформацію про вирубку дерев та самі фото журналісти видання отримали на електронну адресу сайту.

Районна влада, як і представники лісового господарства району сприйняли дану інформацію як звинувачення у незаконних діях, до яких, за словами керівництва району вони, не те що не мають жодного відношення, а такі дії не відбуваються на території парку.

З цього приводу в стінах районної ради 20 березня було вирішено провести брифінг за участі голови Ніжинської районної ради Олега Бузуна, першого заступника голови Ніжинської районної державної адміністрації Сергія Батрака, директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, директора регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» Сергія Мельниковича, секретаря Ніжинської міської ради Валерія Салогуба, депутатів районної ради та засобів масової інформації.

Першим, із роз’ясненням до присутніх звернувся директор ДП «Ніжинське лісове господарство».

Як зазначив Юрій Віталійович, жодних неправомірних дій, про які було б відомо працівникам лісового господарства на території парку не відбувається. А ті порушення закону, які полягають в незаконній вирубці деревини працівниками господарств моніторяться, та вчиняються до порушників відповідні дії: «На сьогоднішній день нашим підприємством прийнято кроки, щодо виявлення незаконного вирубування дерев.

Протягом минулого року було здійснено сотня рейдів, виявлено десятки порушень. Підприємством робляться колосальні кроки в напрямку охорони лісів ніжинщини. Тож, було досить неприємно коли необґрунтовано звинувачують в неправомірних діях, щодо незаконної вирубки дерев, – каже директор ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець, – стосовно даного випадку, про який йдеться в статті, то була проведена рубка. Про те, для того щоб провести рубку в природо-заповідному фонді потрібно покликати спеціалістів Київлісозахисту, спеціалістів із департаменту екології природних ресурсів Чернігівської області, провести додаткове обстеження із залученням науковців. Кожна ділянка обстежується, кожному дереву присвоюється номер, в якому вказана причина, по якій дане дерево береться в рубку. Живі дерева теж потрібно рубати, якщо є на те причина. Називаю такі причини: зламана вершина, якщо вершина втрачена на дві третіх, древо вражене смоляним раком, і найбільша проблема на сьогоднішній день – це короїд. Цей жучок пошкоджує дерево за дуже кроткий термін. При цьому, він вражає найкращі дерева, оскільки такі дерева найвищі, найбільше прогріваються сонцем і для цього шкідника це є сприятливі умови. Тобто, вершина вже втрачена, дерево загибле, але знизу ще буде частина живої деревини. Але, це не означає що ці дерева не потрібно видаляти.

Нещодавно вийшов «Закон тиші», який забороняє працівникам лісоохоронної сфери взагалі три місяця проводити будь які рубки, і цей сезон тиші випадає на інтенсивну фазу розмноження шкідників. І я вважаю, що проблема із короїдом -це проблема цього закону. Даний закон правильний та потрібен, про те і закон прийнятий і мета не досягнена. «Закон тиші» передбачений для того, щоб зберегти та дати розмножуватися диким тваринам та птахам. Про те, він забороняє проводити вирубку в стиглих насадженнях, де і розмножується короїд.

Та якщо все буде за білоруським сценарієм, після короїда за найближчі два-три роки соснові насадження будуть втрачені суттєво».

«Коли проводиться рубка, то акт обстеження складається на кожне дерево окремо, чи на локацію?» – запитала журналіст сайту Нежатин Марина Волинець. На що керівник лісового господарства відповів, що складається загальний акт, в якому перелічено всі дерева з зазначенням причини для вирубки дерева.

До того ж, під час обговорення вирубки дерев в регіональному ландшафтному парку «Ніжинський», було піднято питання щодо незаконного знищення полезахисних лісосмуг. Та дане питання поки що відкрите, оскільки дані лісосмуги не мають «власника», йшлося на брифінгу.

Вікторія Коломійченко

Джерело: nizhyn news