nezhitlova-budivlya-dityachiy-sadok-650x0x151109564076e028970

Народний депутат України Олександр Кодола звернувся із запитом до Генерального прокурора України Юрія Луценка щодо надання правової оцінки відчуженню приміщення, де знаходиться Ніжинська дитяча школа мистецтв. Запит було оголошено 3 червня у Верховній Раді України.

Ще раніше Олександром Кодолою  були направлені депутатські звернення до Генпрокуратури, Міністерства культури та Чернігівської облдержадміністрації щодо перевірки законності продажу приміщення школи  та необхідності вжиття заходів для повернення приміщення Ніжинської дитячої школи мистецтв у власність громади  міста та забезпечення у ній гідних умов для навчання дітей.

Нагадаємо, що ситуація із продажем приватній особі приміщення міської дитячої школи мистецтв, стала однією з найбільш гарячих тем у Ніжині.

На заклик громади міста про допомогу у вирішенні проблемного питання відразу відгукнувся представник Ніжина у парламенті народний депутат України Олександр Кодола. Сьогодні парламентар не тільки вживає усіх можливих заходів депутатського пливу, але й піднімає цю проблему у медіа сфері на державний рівень.

Зокрема під час свого брифінгу у Верховній Раді України депутат зазначив:

«Один з найкращих дитячих творчих навчальних закладів Чернігівщини — Ніжинська дитяча школа мистецтв протягом 25 років навчає та виховує  обдарованих дітей багатотисячного міста. Школа мистецтв гідно представляла місто Ніжин на всеукраїнському, міжнародному та обласному рівні, її знають в різних куточках України та за її межами, випускники школи навчаються у найпрестижніших ВНЗ України і зарубіжжя.

Але склалося так, що колишній власник приміщення Ніжинський механічний заводу, не зважаючи на всі обіцянки, починаючи з 1999 року, так і не спромігся передати будівлю школи у комунальну власність. І зрештою будівлю Школи виставили на аукціон, і цього року продали.  Суди, в яких оскаржувалися дії державного реєстратора, були програні. Передача у приватну власність будівлі Школи, як ми розуміємо, створює загрозу подальшому  існуванню дитячого закладу.

Зараз,в тому числі і за моєї ініціативи, Ніжинською міською радою створено тимчасову слідчу комісію, яка має вивчити, що ж призвело до такої ситуації. Крім того мною вже надіслані Ми не можемо допустити, щоб громада міста втратила такий важливий дитячий навчальний заклад! Я беру ситуацію із Ніжинською школою мистецтв на свій депутатський контроль».