14 лютого Валерій Куліч, голова обласної державної адміністрації, підписав розпорядження про затвердження граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій. Попереднє розпорядження з цього приводу було видане майже чотири роки тому, наприкінці квітня 2014, – передає pik.cn.ua з посиланням на «Вісник Ч» та gorod.cn.ua.

У додатку до розпорядження — табличка із кількістю працівників по кожній РДА. Усі цифри — у бік зменшення.

Як пояснили в облдержадміністрації, Чернігівська область — серед з лідерів щодо створення об’єднаних територіальних громад. Після перших виборів громади створюють виконавчі апарати, що перебирають на себе повноваження щодо освіти, культури, гуманітарної сфери, соціально-економічного розвитку. У деяких районах ОТГ включили всі чи майже всі сільські та селищні ради. Тож маємо по факту в районах паралельні структури службовців, наприклад, у системі освіти, культури тощо. Отож часткове скорочення — очевидно, вимога часу та частина реформи децентралізації влади.

Найбільше працівників, по 80, залишається в Бахмацькій, Ніжинській, Новгород-Сіверській, Прилуцькій, Ріпкинській та Чернігівській РДА. А от найменше, по 55, — у Куликівській, Носівській, Срібнянській та Сновській райдержадміністраціях. Якщо брати відсоткове співвідношення, то найбільше, майже третину, мають скоротити саме в Сновській РДА. Гранична чисельність тут знизиться з 91 до 55.

Джерело: ПравдаТУТНіжин