21 травня Посол України в Латвії Олександр Міщенко зустрівся з Головою Групи зі сприяння співпраці з парламентом України Саейму Латвії Алдісом Адамовичсом.

Під час зустрічі відбулося обговорення шляхів активізації міжпарламентських відносин у контексті виборів в Україні і в Латвії та обмін думками щодо подальших форм і методів протидії агресивній політиці РФ по відношенню до сусідніх країн, зокрема в освітній сфері.

Член латвійського парламенту зазначив, що  група дружби з Україною є найбільшою в Саеймі за чисельністю серед усіх груп дружби з іншими країнами (44 депутати із 100 членів парламенту Латвії). Алдіс Адамовичс також наголосив на готовності латвійської сторони на продовження  активної співпраці з українським парламентом. В цьому контексті одним із перспективних напрямків взаємодії було визначено сприяння з боку груп дружби парламентів обох країн розвиту співробітництва регіонів а також міст-побратимів.

На зустрічі також обговорювалося питання щодо планів низки латвійських муніципалітетів щодо організації відпочинку дітей з України, зокрема з тих сімей і регіонів в Україні, які постраждали внаслідок російської агресії проти України.

На початку травня, представницька делегація Латвійської Республіки на чолі з Алдісом Адамовичсом побувала в Ніжині, зустрілася з представниками місцевого самоврядування, діловик кіл міста та Ніжинського району, та взяла участь у святкуванні Дня Ніжина

Джерело: latvia.mfa.gov.ua