5 квітня в Ніжині у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби введено додаткові обмеження. Того ж дня міський голова Олександр Кодола ініціював проведення перевірки роботи трьох супермаркетів: «Велмарта», «Сільпо», «АТБ» та залізничного вокзалу щодо дотримання карантинних заходів у зв’язку з поширенням COVID-19.

Рейд було проведено міською владою разом з представниками Держпродспоживслужби, Національної поліції, Муніципальної варти. Що показала перевірка?

За коментарями ми звернулись до керівника Ніжинської Держпродспоживслужби Віктора Рафальського:

– Вибачте, хочу почати не з учорашнього рейду по супермаркетах. Відразу приведу сьогоднішні цифри по коронавірусу: в Ніжинській міській лікарні ім. Галицького знаходяться 137 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19 і 20 – з пневмонією.

Всі наявні 150 ліжок зайняті, додали ще 7. На жаль, ситуація по всій країні стрімко погіршується. Вчора, в ході перевірки, ми зафіксували низку порушень в громадському транспорті: пасажири перебували в салоні без масок, кількість пасажирів перевищувала 50% від загальної кількості місць. Тому сьогодні я зустрівся з керівником ТОВ «ПАССЕРВІС» Олександром Шалаєм з приводу усунення недоліків в роботі перевізника. Він пообіцяв ще раз провести роз’яснювальну роботу серед працівників очолюваної організації. А тепер безпосередньо про вчорашні перевірки. В цілому можна сказати, що в усіх трьох супермаркетах обмежувальних карантинних заходів дотримуються. В деяких з них існує проблема з соціальною дистанцією біля кас – вона повинна складати не менше 1,5 метри між особами.

Керівникам супермаркетів було вказано на те, що ручки корзинок та візків, які задіяні для покупок, необхідно обробляти дезінфікуючими засобами, а самих їх потрібно складати окремо під табличкою «Продезінфіковано».

Опитувані нами керівники відповідали правильно на поставлені міським головою і мною питання про температурний скринінг: коли працівники приходять на роботу вранці, їм вимірюють температуру і вносять в базу даних. Якщо температура збільшена – від 37,2–37,5 градуса, то таку людину відстороняють від роботи і радять звернутись до лікаря.

Адміністраціям вказаних торгівельних закладів вказано на недопущення скупчення людей – необхідно контролювати їхню чисельність згідно із загальною площею торгового залу: одна людина на 10 м².

Спеціалісти Держпродспоживслужби працюють у посиленому режимі кожний день, в тому числі й у вихідні – проводять санітарно-епідемічні обстеження, здійснюють комісійні перевірки та моніторингові обстеження у складі робочої групи, яка створена згідно з розпорядженням Ніжинського міського голови і до якої увійшли представники міської ради, Держпродспоживслужби, Національної поліції, Муніципальної варти.

Ми перевіряємо заклади громадського харчування, заклади торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, перукарні, салони краси, спортивні заклади, заклади освіти. В основному ми знаходимо порозуміння щодо карантинних обмежень з підприємцями всіх форм власності. У разі виявлення грубих порушень складаємо акт обстеження, потім – протокол, який спрямовуємо до Ніжинського міського суду.

Під час перевірок обов’язково проводиться відеофіксація як доказ. Працівниками Держпродспоживслужби проводиться серйозна роз’яснювальна робота серед населення – надсилаємо довідки, листи підприємцям різних форм власності щодо недопущення поширення COVID-19.

Також роз’яснення висвітлюються на сайтах Ніжинських міської ради, райдержадміністрації, районної ради.

Ми і надалі готові співпрацювати з населенням, підприємствами, підприємцями – в будь-який час надамо рекомендації з профілактики недопущення поширення COVID-19 та інших питань, які цікавлять ніжинців, аби вони почувалися комфортно.

Тому, враховуючи погіршення ситуації з COVID-19, Ніжинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області посилює контроль за профілактикою та протиепідемічними заходами щодо суб’єктів господарювання в м. Ніжині.

Ми закликаємо суб’єктів господарювання, місцевих жителів, гостей міста до безкомпромісного використання протиепідемічних вимог, а це носіння масок, дезінфекція рук і поверхонь, дотримання соціальної дистанції тощо.

Постійно пам’ятайте, що легковажне відношення до карантину може вартувати життя!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук