Відома ніжинська майстриня Юлія Петренко продовжує оспівувати наше місто у малюнках. Одним з її проектів є створення листівок про Ніжин. Так у 2016 році вона презентувала неповторну колекцію декоративних листівок Юлії Петренко «Ніжин – місто мрійників».  Проект отримав продовження, і 13 квітня у художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею відбулась презентація нових поштових листівок «Ніжин – місто-музей». У розмові з нашими журналістами, Юлія розповіла, що особливого в цій колекції і чім вона відрізняється від попередньої.

«Перша колекція – монохромна. Вона була зібрана, а мою думку, з найвагоміших «перлин» нашого міста. і була продовженням моєї дипломної роботи, яку я робила про Ніжин у Львові – розпис керамічних кахлів.

Ця ж колекція інша. Я не хотіла, щоб у ній повторювалась жодна з історичних пам’яткок, котрі були зображені в попередній колекції. Ці листівки кольорові і приурочені до різних свят і подій в Ніжині: Різдвяний Ніжин і Великодні, Ніжин туристичний, Ніжин – одне з семи чудес України, Ніжин – місто-музей. На зворотній стороні кожної з листівок є логотипи, які брали участь у міському конкурсі на бренд міста. Два з них вийшли в фінал, здобувши два перших місця за думкою мешканців Ніжина. Але на цьому їх історія закінчиласб, але я захотіла б, щоб вони жили на моїх листівках.

Я Вважаю, що наше місто заслуговує на назву «Місто-музей», бо на території нашого невеличкого мста зібрано багато історичних та культурних пам’яток. Також багато людей, які прославляли і прославляють його і ми маємо продовжувати цю традицію для майбутніх поколінь», – розповідає Юлія.

На виставку нової художньої колекції майстрині прийшли поціновувачі справжнього і мистецтва. Презентувала її творчість хавідуюча художнім відділом Наталія Тира, зауваживши, що поштові листівки Юлії Петренко закохують у Ніжин. Серед присутніх також були начальник управління культури Тетяна Басак, завідуючий Краєзнавчим музеєм Генадій Дудченко, директор музичної школи Сергій Голуб та інші цінителі унікальної творчості мисткині.

Джерело: Нежатин