16.03.2018 набирають чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу України, однією з найбільших новацій яких, є порядок призначення експертиз у кримінальному провадженні.

Так, змінами передбачено проведення експертиз експертними установами, експертом або експертами лише за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження. При цьому, слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи. Більш того, проведення експертиз можливе лише у державних експертних установах.

Клопотання про призначення експертизи розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого, здійснюється досудове розслідування, не пізніше п’яти днів із дня надходження до суду. Законом не передбачено винятків з цього положення, у тому числі щодо проведення експертиз для встановлення причин смерті, визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень тощо, що з огляду на черги для проведення експертиз, може викликати певні ускладнення для населення, передусім родичам загиблих (померлих).

Наразі, на розгляд Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства» №7547 від 05.02.2018, яким пропонується частково вилучити прийняті у жовтні минулого року зміни до КПК України, який серед іншого, передбачає скасування поправок до статей 242-244 КПК України, щодо порядку призначення та проведення експертизи.

НІЖИНСЬКА МІСЦЕВА ПРОКУРАТУРА ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ