Президент України Петро Порошенко заявляє, що не допустить скасування стипендій студентам.

«Я не пропущу бюджет на наступний рік, в якому буде скасування стипендій, скасування держфінансування навчання на магістратури і інші експерименти», – заявив Порошенко під час виступу зі щорічним посланням до Верховної Ради у вівторок, 6 вересня, передає «Українська правда».1402814

Ці слова президента викликали оплески депутатів.

Нагадаємо, 9 серпня з’явилася інформація про те, що Мінфін пропонує позбавити стипендій майже всіх студентів, за винятком учнів та студентів із числа сиріт, інвалідів І-ІІІ групи, осіб, позбавлених батьківського піклування, та осіб із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також аспірантам та докторантам.

11 серпня міністр фінансів уточнив, що його відомство пропонує виплачувати стипендії лише соціально незахищеним і талановитим студентам.

30 серпня заступник міністра фінансів України Сергій Марченко запевнив, що попри ці зміни стипендіальний фонд змінюватися не буде.

В Міністерстві освіти 26 серпня поінформували, що новий порядок нарахування стипендій повинен запрацювати з наступного року.

Крім того, Міністерство фінансів рекомендувало зробити навчання в магістратурі виключно платним.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, у свою чергу, запевнив, що стипендії студентам скасовувати не будуть, а навчання на магістратурі залишиться безкоштовним.

zaxid.net