Щотижнева апаратна нарада, яка відбулася 29 березня, розпочалася з нагадування Ніжинського міського голови Олександра Кодоли: з сьогоднішнього дня Ніжин знаходиться в «червоній» зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Минулими вихідними у ЗМІ поширювалася двостороння інформація: писали, що місто знаходиться то в «червоній», то в «помаранчевій» зоні. Однак, як зауважив міський голова, Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняте чітке рішення – на території Чернігівської області вводиться «червона» зона з усіма, притаманними їй обмеженнями, і діятиме вона протягом 14 днів.

«Ми працюємо з головою ОДА над питанням функціонування міжміського сполучення, зокрема, вестимемо перемовини з Укрзалізницею, аби люди могли їздити в спокійному форматі на роботу», – зауважив міський голова.

Генеральний директор Ніжинської міської лікарні Олександр Костирко навів останні цифри по захворюваності COVID-19 і ГРВІ. Якщо у лютому на коронавірус хворіли 232 ніжинці, то у березні цей показник виріс більше, ніж у два рази, і складає 532 особи.

Наразі 132 особи мають підтверджений COVID-19 і 26 – пневмонію. З 240 наявних у лікарні ліжок 66% виділені для хворих на коронавірус. Забезпечення киснем складає 82%. У зв’язку із зростанням кількості хворих, відповідно, збільшується і використання кисню.

«У Ніжині в два рази більше важкохворих, ніж у Прилуках. На сьогоднішній день 14 важкохворих ніжинців споживають балонний кисень. Ситуація з постачанням кисню напружена. Вживаються заходи з його раціонального використання . На поточному тижні вирішуватимемо питання по облаштуванню додаткових кисневих ємностей», – підкреслив О. Костирко.

Міська рада, зауважив міський голова,теж займається цим питанням.

Губернатор області працює з Міністерством охорони здоров’я – можливо, Ніжину переорієнтують кисень звідти, де він поки не потрібен.

«В найкоротші строки треба ввести в дію кисневу станцію, що прибула до нас», – наголосив О. Кодола.

Вартість робіт по встановленню кисневої станції становитиме більше 3,5 млн. гривень. Але ніжинцям загрожує не лише COVID-19. Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) вже охопила чималу кількість населення Ніжина – 581 дитину віком 5-14 років і 441 дорослого. Всього 1022 випадки захворюваності зафіксовано в березні, що на 234 більше, ніж у лютому.

Актуальною, на жаль, є серцево-судинна патологія у пацієнтів.

Можливо, це пояснюється наслідками, що несе COVID-19. Хворі на COVID-19 медикаментами забезпечені повністю і безкоштовно.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук