З настанням весни, громадяни приводять до ладу свої прибудинкові території, подекуди їм заважає суха трава і на відкритих територіях... Не зважаючи на заклики не палити сухостої та сміття, а утилізовувати їх цивілізовано, деякі господарі нікого не чують та роблять своє. Це призводить до задимлення житлових кварталів, займання сухої трави на полях та навіть масштабних пожеж. Ніжинські рятувальники приїздять на понад 10 викликів щодня.

«З 10 пожеж, які сталися протягом березня: 6 — це пожежі у відкритих екосистемах, 3 — у житловому секторі та 1 на міському полігоні ТПВ», — повідомив представник ДСНС на щопонеділковій нараді при міському голові.

Перший заступник міського голови Григорій Олійник закликав поліцію активніше реагувати на такі порушення у сфері благоустрою.

«Повинні бути не попередження, а матеріальна відповідальність», — каже Григорій Олійник.

Нагадаємо, з 26 березня по 26 квітня на території Ніжинської ОТГ проводиться місячник з благоустрою та озеленення. Окрім заклику масового прибирання міста, це означае ще й безкоштовний вивіз та утилізацію відходів на міському полігоні.

Колективні замовлення автотранспорту для вивозу сміття здійснюється за адресою: м.Ніжин, вул.Чернігівська, 128   ( телефон для довідок:  4-24-90 –   КП «Виробниче управління комунального господарства» ).

У разі виявлення контролюючими службами вище вказаних порушень  до громадян повинно бути застосовано норму ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено  штраф у розмірі від 340 до 1360 грн., а для посадових осіб (керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності) та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.