На 43 році життя відійшов у вічність настоятель  Спасо-Преображенського храму протоієрей Віталій Філозоф. Про це з сумом повідомляє архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Отець Віталій помер 29 грудня, від інфаркту.

Про це написали на сайті Правда Тут.

Капелана багато хто знав як сором’язливого, порядного, щирого священика та прекрасну людину, який підтримував наших бійців на Сході України.

“Я так і не встигла зробити програму з капеланом отцем Віталієм… Здавалося, часу в нас повно попереду… А сьогодні його серце зупинилося. Бо на війні час та вік виміряються не календарними днями-роками, а пережитим й співпережитим…”, – розповідає військовий журналіст Тетяна Миргородська.

“Серце переповнене сумом…. свідомість відмовляється сприйняти… У 43 роки, від інфаркту, упокоївся доброї душі людина, лагідний пастир і жертовний капелан, настоятель Преображенського (Шевченківського) собору у Ніжині отець Віталій Філозоф…

Коли три роки ніс церковний послух в Чернігівській єпархії, то щороку були на свято Преображення у Ніжині, де на свято збиралась повна соборна площа вірян, щоб помолитись до Бога разом з парафією, настоятелем якої був отець Віталій…

Особливо закарбувались у пам’яті його милосердне відношення до кожної людини і добрі очі, які відзеркалювали все його лагідне життя. “Блаженні лагідні…”

А ще отець Віталій, як мені здавалось, “не прогинався під мінливий світ”, бо твердо знав, що над кожною людиною промишляє Господь, Який все бачить і кожному у свій час подає все те, що треба для спасіння….
Отанній раз ми з ним разом їхали потягом до Маріуполя у листопаді 2016 року. Я до 72-ї, а він до своєї рідної – 1-ї танкової… я до нього: Отче, чого Ви такий червоний? Повідомив про якийсь такий високий тиск, що я, гіпертоник, з таким тиском навіть з ліжка б не встав. Я до нього: Та Ви що? Вдома треба сидіти. А він подивися на мене, подоброму, як на хлопчика і лагідно: Та все добре, отче. Все буде добре…

Це втрата для пастви, ніжинського духовенства, Чернігівської єпархії і всієї нашої Церкви…

Сердечні співчуття сім’їі родині покійного отця Віталія, осиротілим парафіянам, владиці Євстратію, побратиму отцю Сергію Чечину і духовенству Чернігівської єпархії.

Ми будемо молитись за тебе, шановний отче Віталію!

Нехай Господь упокоїть твою світлу душу у Царстві Небесному!”, – тужить побратим Олександр Шмуригін.

Вічна пам’ять тобі, отче.