Запропонований польською стороною і вже прийнятий мером Чернігова варіант будівництва сміттєпереробного заводу не передбачає ні вогонь, ні сортування сміття.630_360_1465404925-1343

Про це на брифінгу повідомив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

«Польська сторона пропонує новітню технологію переробки сміття, яка абсолютно нетоксична, не передбачає спалювання і попереднього сортування сміття. Таким чином, нам не доведеться вкладати кошти в установку додаткових контейнерів», — сказав він.

З технологією переробки відходів журналістів ознайомив один з інвесторів, голова правління АТ H. Cegielski-Poznan Sa (Республіка Польща) Войцех Венцлавек, повідомляє Укрінформ.

Він розповів, що подрібнені відходи будуть закладатися у своєрідний вакуумний «термос» та обдаватися парою з температурою 120 градусів за Цельсієм. Після того сміття втратить неприємний запах, до 60% води і зменшиться в обсязі. В іншому цеху його посортируют (наприклад, магнітом виберуть залізо), а далі перетворюють на 8 різних субстанцій для вторинної переробки. Кінцеву біомасу можна буде використовувати як паливо або в сільському господарстві і т. д. Нетоксичні залишки (камені та ін) складуть 5-8% і їх можна утилізувати окремо.

Атрошенко додав, що ця технологія запатентована і реалізована в 2-3 проектах, зокрема, у місті Познань Великопольського воєводства.

Мер додав, що в разі згоди депутатського корпусу міськради на спорудження сміттєпереробного заводу, польські партнери укладуть угоду з «твердою» ціною щорічної оплати за переробку сміття. Ця сума буде виділятися з міського бюджету, отже, тариф на утилізацію сміття для чернігівців мер пообіцяв не підвищувати.

За попередніми розрахунками, максимальна вартість пропонованого сміттєпереробного заводу становитиме 35 млн. євро. Чернігів буде виплачувати її 10 років. Після того підприємство стане власністю міста.

Члени делегації Великопольського воєводства, яка зараз приїхала до Чернігова презентувати проект, разом з мером оглянули запропоновані під завод земельні ділянки і зараз обговорюють питання його розміщення. Наступного тижня до Чернігова для консультацій повинен приїхати польський технічний експерт.

oleg-leusenko.livejournal.com