Ніжинська міська рада продовжує співпрацювати з Фондом міжнародної солідарності Польщі в Україні. На базі Ніжинського територіального центру соціального обслуговування вже реалізовано проекти «Відкритий простір для людей похилого віку «Кольорове життя» і соціальний хаб «Ми разом». У рамках чергового проекту днями Ніжин отримав генератори, дефібрилятори, аптечки та інше медичне приладдя.

Сьогодні, 22 червня, міський голова Олександр Кодола разом із заступниками голови Іриною Грозенко, Сергієм Смагою, секретарем міської ради Юрієм Хоменком відвідали Ніжинський територіальний центр соціального обслуговування, куди були доставлені пакунки від європейських друзів.

«Висловлюємо щиру вдячність нашим партнерам з Польщі, Латвії, Великої Британії, Швейцарії за підтримку. Величезна подяка також і друзям із Західної України, які з перших днів повномасштабного вторгнення надавали нам всіляку допомогу.  

Місцева влада Ніжина продовжує забезпечувати життєдіяльність міста. Ставимо завдання, щоб кожна медична амбулаторія – сьогодні у нас є така можливість – була забезпечена альтернативними джерелами живлення. Лікарні вже забезпечені потужними сучасними генераторами. І ті школи з укриттями, які плануємо відкрити з 1 вересня, теж забезпечуємо альтернативними джерелами живлення. Це дуже важливо», – підкреслив Олександр Михайлович.

Заступник міського голови Ірина Грозенко підкреслила, що ніжинці вже давно вважають поляків не друзями, а братами і сестрами – через ту допомогу, що вони надають Україні та Ніжину, зокрема. Це глибока вдячність, яку неможливо передати словами.

Отримане у рамках останнього проекту приладдя буде розподілене наступним чином:

  • 8 генераторів отримає Ніжинський Центр первинної медико-санітарної допомоги (для всіх сімейних амбулаторій міста), 2 – терцентр, поки що 6 – освіта. Як зауважив міський голова О. Кодола, очікується надходження ще кількох генераторів. Вони також будуть передані освіті.
  • 10 упаковок дефібриляторів спрямують на Ніжинську міську лікарню, 4 упаковки – на Ніжинський пологовий будинок, 1 упаковку плюс 2 штуки – на Ніжинський Центр первинної медико-санітарної допомоги.
  • 20 підставок для крапельниць надійдуть до Ніжинської міської лікарні та 10 – до Ніжинського пологового будинку.
  • 100 турнікетів буде передано Ніжинській міській лікарні.
  • 2 ящики аптечок по 36 штук скерують до Ніжинської міської лікарні. Ще 16 штук передадуть освіті.

Крапельниці, шприци і голки надійдуть до Ніжинської міської лікарні.

Представники установ, які отримали приладдя, дуже задоволені такими подарунками і не приховували своїх емоцій: «Стільки уваги і підтримки нам ще ніколи не надавали! Це стосується і європейських друзів, і місцевої влади».

«Уявіть: лунає сирена, потрібно евакуювати дітей до укриття, а там немає світла. Завдяки отриманим генераторам воно тепер буде. Ну як тут не радіти?!» – підбили підсумок сьогоднішньої зустрічі освітяни.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото автора