Польща передасть зі своїх запасів Україні 25 тисяч тонн бензину для насичення ринку пального на тлі його дефіциту. Паливо почне надходити до України з Польщі з наступного тижня (23 травня).

Як повідомляє «Польське радіо», про це заявила віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко за підсумками перемовин із міністром клімату та довкілля Анною Москвою 18 травня.

Свириденко нагадала, що до війни Україна отримувала 97% палива з Росії та Білорусі, нині ж ці джерела недоступні. Крім того, за словами віце-прем’єра, на дефіцит палива впливає і знищення Кременчуцького нафтопереробного заводу.

Своєю чергою Анна Москва заявила про збільшення пропускної спроможності польсько-українського кордону для транспортування більшої кількості палива. Вона додала, що така співпраця продовжиться і після завершення воєнних дій в Україні.

Раніше, на початку травня, міністерства інфраструктури України та Польщі уклали домовленість про бездозвільний проїзд для транспортних засобів, які виконують перевезення пального.

Після цього за результатами форуму з питань енергетичної безпеки України, який відбувся у Варшаві, Польща пообіцяла забезпечити додаткове постачання нафтопродуктів в Україну через власні порти.

Джерело: Суспільне Чернігів