Заглядаючи у скарбницю нашої пам'яті , згадуємо, як сотні років тому архітектори Римської імперії, натхненні Середземним морем, його чарівною мариною, шумом хвиль, створювали дизайни, макети. Саме так з'явився новий стиль архітектури — тетраконховий.

OvHBdE-gT8IСьогодні на березі річки Остер видніється Покровська церква, яка успадкувала творчий доробок далеких предків. Оточена розлогими, пишними деревами, гілочки яких колихаються від вітру, нагадуючи хвилі, що із шумом б’ються об берег, а довгі віти тихесенько опускаються до водиці, яка, ніби мати, з любов'ю колише їх. Навколо сніжно-білий паркан, що здається мізерним на фоні храму, але доповнює величний ансамбль, огортаючи стрункі, високі ялинки, що так і тягнуться до неба, закриваючи собою маленькі, затишні домівки, що ховаються позаду.
На верхньому фронтоні церкви, в самому його серці зображена ікона Божої Матері, яка з розпростертими руками зустрічає всіх на порозі храму. Округлі колони додають їй витонченості, на монументах — золотаві ікони Святих. Біленькі виступи, обережні вирізи чарують, цікавлять око, округлий корпус позаду так і запрошує у свою затишну господу. Куполи й покриття усіх аркад сіруватого кольору ніби витанцьовують, зливаючись з небом та виблискуючи у ньому срібними хрестами, що ловлять на безкраїх просторах сонячних зайчиків.

Покровська-церква-Ніжин
Покровська церква здається такою могутньою, великою, але самотньою, хоч і окутана безліччю людей, погляяд яких завжди зупиняється на ній, повний милування, віри, спокою, з вогниками щастя в очах, таких чистих і невинних, один її вигляд сіє у нашому серці щось дійсно святе...