22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Ніжин долучився до загальнодержавного свята. Про це написали на сайті Ніжин.city.

Відбулось покладання квітів до Памятного знаку «Герої не вмирають» та до пам'ятнику Тарасу Шевченку, за участі керівництва міста на чолі з міським головою Олександром Кодолою і представників ніжинської громади.Захід — не масовий. У зв'язку з локдауном, не було цьогоріч і традиційного ланцюга єднання, який урочисто 22 січня проходив центральною площею Ніжина за участі молоді. До речі, цього року, зважаючи на карантинні вимоги, до Дня соборності українцям запронували долучитися до онлайн-ланцюга єдності. Акція стартувала 21 січня.

Як приєднатися до ланцюгу Соборності онлайн — "Переходьте на сторінку спецпроєкту https://unite-ukraine.com.ua/ – і ваша аватарка з’явиться наступною серед інших учасників та учасниць.

Вперше “рука об руку ” українці стали у 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року). Тоді в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва.

Цьогоріч відзначають 101-річчя з дня проголошення Акту злуки Української Народної Ресрубліки та Західно-Української Народної Республіки.