У 2020 році Ніжинською міською радою, яку тоді очолював Анатолій Лінник, була розроблена низка проектів, спрямованих на реконструкцію відомих об’єктів у м. Ніжині. Але всі вони – з тих чи інших причин – наразі «поховані». А, між тим, на реалізацію цих проектів були виділені чималі кошти з міського бюджету.

Щоб їх «реанімувати», нинішній міській раді на чолі з Олександром Кодолою знадобляться дві важливі складові: кошти і час.

Замість того, щоб займатися реалізацією своїх проектів, а їх у команди Олександра Михайловича чимало, вони змушені виправляти помилки попередників. І знов витрачати кошти, які могли б піти на інші потреби міста. І гаяти дорогоцінний час в очікуванні проведення експертиз, тендерів та оформлення документів.

Постають два великих питання: ЧОМУ ТАКЕ ДОЗВОЛЕНО і ХТО ЗА ЦЕ ВІДПОВІСТЬ?

Сподіватимемося, діям команди колишнього міського голови А. Лінника буде надано правову оцінку.

А поки давайте нагадаємо, які саме проекти «поклали під сукно».

 Реконструкція вул. Шевченка з площею ім. І. Франка

Перша черга (перший та другий пускові комплекси) – ділянка вул. Шевченка (від площі Франка до перехрестя з вул. Козача), а саме:

перша черга – перший пусковий комплекс – на суму 11 242 591 грн.;

перша черга – другий пусковий комплекс – на суму 8 789 590 грн.;

друга черга – ділянка вул. Шевченка: від вул. Набережної до площі Франка на суму 9 524 387 грн.;

третя черга – площа І. Франка на суму 5 267 654 гривні.

Наприкінці 2020 року був проведений тендер на першу чергу – перший пусковий комплекс, а саме: на частину вул. Шевченка – від площі Франка до перехрестя з вул. Козача (тротуар). Проте у зв’язку з неможливістю отримати дозвіл на виконання робіт Державним Агентством будівничої інспекції (ДАБІ) договір з підрядником був розірваний. Одна з причин – клас наслідків СС2; друга – розбивка черг проектно-кошторисної документації (ПКД) на пускові комплекси. Тому на даний час проходить коригування робочого проекту для виділення пішохідної частини бульвару площі Франка до перехрестя з вул. Козача в окремий проект.  

Надалі планується замовлення проектів на капітальний ремонт вул. Шевченка по ділянках: від вул. Козачої до вул. 8-го Березня та від вул. 8-го Березня до вул. Синявської, з розподілом на окремі проекти дорожньої та пішохідної частини вулиці.

Реконструкція вул. Гоголя

В тому ж 2020 році було замовлено та виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію вул. Гоголя. Під час обговорення проекту з громадою, істориками, діячами культури, архітектурою було виявлено значну частину недоопрацювань в історичному відтворенні вулиці. Тому було запропоновано всі зацікавленим особам надати свої пропозиції для загального обговорення та прийняття спільного рішення. Після узагальнення та обговорення проектантам було надано завдання на корегування проекту.

Наразі проект скореговано. Після експертного висновку вартість робіт становить 22 808 000 тис. гривень. 

Сквер Богдана Хмельницького

Наразі склалася така ситуація у місті, що не всі парки, сквери та зони відпочинку мають оформлені земельні ділянки. А для виконання будь-яких будівельних робіт на об’єкті та оформлення дозволу на виконання будівельних робіт в ДАБІ для проходження експертизи ПКД необхідно мати право власності на земельну ділянку.

Така ситуація склалася зі сквером Б. Хмельницького. Досі земельна ділянка під сквером не оформлена, оскільки землеустрій не погодив документацію.

Так сталося, що декілька років тому Ніжинською міською радою було оформлено земельну ділянку для передачі в оренду на території скверу.

Потім договір розірвали, споруду прибрали. Але право власності на частину скверу залишилося за виконавчим комітетом Ніжинської міської ради.

Нині реконструкцію скверу, а згодом і його утримання візьме на себе Управління житлово-комунального господарства та будівництва, яке є окремою юридичною установою, а, як відомо, два власники в однієї тієї ж ділянки бути не може.

Тому Управління УЖКГ та Б надало даний проект землеустрою на корегування для вилучення з території скверу сформованої ділянки.

Можливо, в подальшому її ще можна буде використовувати.  Термін корегування даного проекту землеустрою – орієнтовно 4–6 місяців.

Звичайно, команда нинішнього міського голови Олександра Кодоли прикладе всіх зусиль, аби «реанімувати» перераховані проекти. Адже, Ніжин повинен жити і розвиватися, незважаючи ні на що.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук