Тепло проситься до наших осель, дитячих садків та класних кімнат, а його не впускають... «Ми готові, але давайте дивитися по реальним температурам», – зазначив сьогодні, 17 жовтня, міський голова Анатолій Лінник на засіданні виконкому. На початку цього тижня була озвучена інша пропозиція.
Але погода – пані примхлива і вона вкотре змінила свій настрій, а разом з ним, змінилися і плани щодо початку опалювального сезону в Ніжині. На найближчі дні, включаючи початок наступного тижня, прогнозують  +18-20 тепла вдень. «Нафтогаз не рекомендує починати опалення, щоб даремно не витрачати кошти», – повідомив міський голова.

Очікувана середня добова +8 не настає, але ж є важливі соціальні об'єкти, такі, як садочки, а малеча, як відомо, дуже чутлива до холодів. Пустити тепло лише до закладів дошкілля не можна, бо всі вони, за виключенням двох, підключені до центральної мережі опалення. Включити не на повну силу опалення теж не можна. Головний інженер ТОВ «НіжинТеплоМережі» В. Школьний розповів, що радіатори починають виділяти тепло, коли температура сягає 38 градусів (зворотня 33). Коли вона нижча – система опалення не може працювати.

«Якщо на вулиці 20 тепла, то при опаленні, у приміщенні буде 25, – зазначив В. Школьний. – Крім того, може виникнути аварійна ситуація, бо насоси розраховані на певні температурні режими, а при збільшенні тиску не витримають чугунні радіатори. Те ж саме з садками: у нас немає  маленького насоса, а якби і був, то він би не прогнав воду по великих трубах». 

Як варіант, на виконкомі висловили пропозицію встановити у садочках кондіционери. А насправді, поки на вулиці не так холодно, як у приміщенні, батькам залишається тепліше одягати дітей до садочка...

Валентина Пильник, mynizhin.com Фото з мережі