Продовжується облаштування WIM-майданчика для зважування фур.

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.

Підрядна організація — ТОВ «Інтеграл Сістемс».

Наразі встановлені металеві ферми, де буде кріпитися обладнання, та металеве бар'єрне огородження. Нанесена розмітка, встановлені знаки та металеве бар'єрне огородження, опори освітлення. Вмонтоване електронне обладнання в асфальтобетонне покриття. Залишається монтаж електроніки безпосередньо на металевій рамці. Це камери, сканери та датчики. Після чого підряядна організація зможе приступити до етапу випробувань, налаштування електронної системи.

Ділянка автодороги Р-67 Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин протяжністю 75 км від об'їзної Ніжина до Прилук, де наразі влаштовується WIM-майданчик, була відремонтована впродовж 2020 — 2021 року. Разом з оновленням покриття, вживаємо також заходи по його збереженню від перевантажених фур.

Перший WIM-комплекс у Чернігівській області був встановлений у селі Кіпті на початку траси М-02 Кіпті — Глухів – Бачівськ. Повністю пройшов усі калібрування та розпочав роботу навесні 2021 року. Перші місяці його роботи показали, що кожна п'ята фура йде з перевантаженням або порушує габаритні норми.

Неконтрольований рух перевантажених транспортних засобів – одна з основних причин інтенсивної руйнації автомобільних шляхів. До того ж, перевантажена фура – загроза безпеці усіх учасників дорожнього руху.

WiM (weigh-in motion) — це розумна система комплексного збору інформації про транспорт, що рухається автошляхами. Вона здійснює контроль руху авто у реальному часі, автоматично фіксує порушення (номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо).

Основа роботи WiM — це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збираються всі дані, які потім передаються в програмний центр обробки інформації. За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів.

У 2021 році в рамках програми президента України «Велике будівництво» у Чернігівській області планується відремонтувати 182 км доріг державного значення.

Загалом цьогоріч у Чернігівській області планується встановити три комплекси для автоматичного зважування вантажівок у русі. Окрім локації на трасі Р-67 між Ніжином та Прилуками, це також:- між селами Красне та Ягідне Чернігівського району на дорозі М-01 Київ — Чернігів — Нові Яриловичі;- між селами Новоселівка та Киселівка на дорозі Н-27 Чернігів — Мена — Сосниця — Грем'яч.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області